Napis "Poczuj energię", grafika w tle

Poznański Dzień Energii 2019

14.09.2019
14:00

Organizatorzy zapraszają na rodzinny piknik - Poznański Dzień Energii! Odwiedzający zdecydowanie poczują energię i moc atrakcji, które dostarczy im kilka tematycznych programów. 

W strefie dla dzieci najmłodsi będą mieli okazję zmierzyć się w grze wielkoformatowej, uwolnić swój artystyczny potencjał w kąciku plastycznym lub spróbować bubble soccera. Nie zabraknie również klasyków, jak dmuchane zamki, malowanie twarzy lub modelowanie balonów.

Nie samą zabawą jednak Dzień Energii stoi! Szerzenie wiedzy z zakresu energii i ekologii zawsze grało pierwsze skrzypce na tej imprezie, co wiernie oddaje jej program edukacyjno-rekreacyjny. W trakcie licznych warsztatów goście dowiedzą się m.in. jak stworzyć las w żarówce lub samonawadniające się rośliny, spróbują swoich sił w PowerRun, a także wystartują w quizie sprawdzającym wiedzę eko-energetyczną.

Organizatorzy zadbali również o artystyczną część imprezy. W programie znajdują się pokazy akrobatyczne, lekcje zumby, poznawanie tajemnic energii chemicznej, pokazy siły, a także Gromowładni, którzy nagną do własnej woli pioruny i stworzą z nich muzykę.

Gwiazdą wieczoru w tym roku jest elektryzująca Natalia Nykiel. Młoda artystka tworzy brzmienia, którymi wcześniej nie zajmowało się w Polsce wielu twórców: bawi się syntezatorami, śmiało wykorzystuje elektronikę i nawiązuje do 8-bitowych utworów Calvina Harrisa. Wszystko to sprawia, że jej muzyka brzmi i wygląda jak energetyczna fala.

Wstęp wolny.