Dzieci siedzące na podłodze

Na czas tegorocznych ferii Muzeum Narodowe w Poznaniu przygotowuje dla najmłodszych widzów zajęcia połączone z warsztatami, zagadkami, a przede wszystkim dobrą zabawą. Spotkania odbywać się będą zarówno w Gmachu Głównym MNP przy Al. Marcinkowskiego 9 jak i w Oddziałach MNP. Każdy punkt programu to przygoda o różnorodnej tematyce (m.in. legendy w obrazach, tropienie mistrzów, starożytne mumie). Kluczem wspólnych działań stanie się zawsze wyobraźnia dzieci. Natomiast zajęcia w oddziałach będą doskonałą okazją do twórczego spędzenia czasu poprzez obcowanie z ciekawymi przedmiotami, starymi zdjęciami, instrumentami muzycznymi, odkrywanie wojskowego świata i wielu innych.

Na rodziny z dziećmi zwiedzające Muzeum indywidualnie czekają także atrakcje - przewodniki z serii Muzealni Tropiciele oraz Walizki Muzealnych Tropicieli, które urozmaicą wspólne zwiedzanie, przemieniając ten czas w detektywistyczną wędrówkę. Obydwie propozycje stanowią bezpłatny dodatek dostępny w kasie/szatni muzeum.

Informacje praktyczne

Zajęcia feryjne adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Odbywają się codziennie (od wtorku do piątku) o godzinie 11.00 w Muzeum Narodowym w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 9 lub w jego oddziałach: Muzeum Sztuk Użytkowych (Góra Przemysła 1), Wielkopolskim Muzeum Wojskowym (Stary Rynek 9), Muzeum Instrumentów Muzycznych (Stary Rynek 45/47) oraz w Muzeum Etnograficznym (wejście przez park przy ul. Mostowej 7).

Na wszystkie zajęcia w Muzeum Narodowym i oddziałach obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 061 8 568 136 od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 15.30.

Opłata za uczestnictwo w zajęciach wynosi 8 zł. od dziecka. Muzeum zapewnia materiały plastyczne.

Harmonogram zajęć, ich opis i regulamin są dostępne na stronie Muzeum.

Zobacz mnp.art.pl