Okładki książek Ulfa Starka, czarne napisy na jasnoniebieskim tle

Ulf Stark i jego wszechświat - konferencja dla nauczycieli, bibliotekarzy, rodziców

2020-03-07 ( sobota )
13:00-14:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie (Pawilon nr 15, sala C), ul. Głogowska 14, Poznań

Wydawnictwo Zakamarki oraz ODN Poznań zapraszają na wyjątkowe seminarium w czasie Targów Edukacyjnych oraz Targów Książki.

Przebieg zajęć: Prezentacja książek jednego z najbardziej cenionych i lubianych szwedzkich autorów książek dla dzieci i młodzieży, połączona z prześledzeniem powracających wątków autobiograficznych, a także uchwyceniem istoty charakterystycznego stylu. Podpowiedzi i pomysły na wykorzystanie książek pisarza na lekcjach wychowawczych, języka polskiego czy etyki.

Prowadzenie: Katarzyna Skalska - tłumaczka literatury dziecięcej z języka szwedzkiego i francuskiego, w tym książek Ulfa Starka. Dyrektor i redaktor naczelna Wydawnictwa Zakamarki, które założyła w 2007 roku.

Ulf Stark (1944-2017) - w swoich książkach często powraca do własnego dzieciństwa. Niejednokrotnie bohaterem jego opowieści jest mały Ulf otoczony rodziną złożoną z taty - dentysty, mamy - gospodyni domowej, trudnego w pożyciu starszego brata oraz mieszkających na wyspie: dziadka, który zawzięcie wykopuje kamienie w ogródku, i babci, która przesiaduje w fotelu, patrząc w dal. Siłą książek Ulfa Starka jest trudne do podrobienia połączenie powagi i humoru oraz umiejętność opisania najgłębszych emocji przy pomocy pozornie błahych gestów czy słów, jakby mimochodem.

Zobacz www.zakamarki.pl