Naukowy survival w Laboratorium Wyobraźni - UWAGA! WYDARZENIE ODWOŁANE!

2020-03-21 ( sobota )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Kategoria: Inne Oświata Dziecko

Długo wyczekiwaną wiosnę należy przywitać z przytupem!

Organizatorzy zapraszają do wspólnego szukania pierwszych oznak tej zielonej pory roku oraz odkrywania tajników sztuki przetrwania. Na sobotę zaplanowali survivalowe wyprawy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych!

Nie trać głowy! - naukowy survival

Co zrobić, by przetrwać zimną noc pod gwiazdami? Jakie umiejętności należy posiadać, aby ochronić się przed hipotermią i odwodnieniem? Jakie rośliny i zwierzęta mogą zagrażać w trakcie wędrówek pośród gór i lasów? Przed Wami niezwykła wyprawa do świata natury, która pozwoli znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań, poznać tajniki sztuki przetrwania, a także nacieszyć się bliskim spotkaniem z roślinami i zwierzętami. Podczas survivalowej wyprawy spróbujecie wspólnie z prowadzącymi odkryć zapomniane sekrety rozpalania ognia "z niczego", budowania schronienia, które zapewni ciepło, czy orientacji w terenie bez użycia GPS i smartfona. Dowiecie się, dlaczego nie można pić słonej wody, jak zachowywać się w obecności dużych zwierząt leśnych i drapieżników, a także które rośliny są jadalne. Naukowy survival to znakomita okazja, żeby nauczyć się przetrwania w każdych warunkach, a także żeby zacieśnić więzi rodzinne! Ze względu na czas trwania zajęć w trakcie wyprawy przewidziana jest 15-minutowa przerwa, podczas której strudzeni odkrywcy będą mogli na chwilę usiąść, żeby odpocząć i uzupełnić zapasy energii. Zalecane zabranie ze sobą koców, przekąsek i napojów. Warto też pamiętać o odpowiednim stroju - długie spodnie, wygodne buty, nakrycia głowy i kurtki w plecakach będą bardzo przydatne!

W przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych zostaną przeprowadzone alternatywne warsztaty w namiocie na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Charakter warsztatów: zajęcia terenowe.

Miejsce: start na Wystawie Zielonej w Laboratorium Wyobraźni (budynek B2).

Godziny rozpoczęcia: 12:00 i 15:00

Czas trwania: 2h 15 min.

Bilety: http://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2020-03-21 Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

WAŻNE! Należy pamiętać o dostosowaniu stroju do warunków pogodowych. Wskazane jest ubranie na klasyczną "cebulkę" i wygodne buty.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/