Płatek śniegu i napis: Dyktando zimowe.

Dyktanda zimowe. Online

23.12 – 17.01.2021

Co można robić w domu podczas nadchodzących ferii? Na przykład udowodnić znajomość ortografii i zawalczyć o klocki, książki i inne nagrody! Do wspólnej zabawy w ramach Dyktanda Zimowego zachęca portal edukacyjny Dyktanda.pl.

Zamysłem Dyktanda Zimowego jest zaoferowanie uczniom, a także dorosłym, rozrywki połączonej ze zdobywaniem i utrwalaniem praktycznej wiedzy. Do tego dodano pierwiastek zdrowej rywalizacji o nagrody rzeczowe.

Dyktando Zimowe rozpocznie się równocześnie ze startem świątecznej przerwy w polskich szkołach (23.12.2020 r.) i potrwa przez cały okres wolny od zajęć, czyli do 17 stycznia 2021 r. W tym przedziale czasu w serwisie będą sukcesywnie pojawiać się następne dyktanda konkursowe. W sumie przygotowano ich sto! Za rozwiązanie każdego z dyktand konkursowych uczestnik otrzyma punkty. Nagradzana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas rozwiązania dyktanda - im szybciej (a przy tym poprawnie), tym więcej punktów zostanie przyznanych.

Suma punktów będzie przedstawiana w rankingu, który wskaże zwycięzców. Nagrody rzeczowe otrzyma aż 20 uczestników! Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają zestawy klocków LEGO oraz poduszki relaksacyjne z oferty Relaksacyjne.pl. Nagrodami za zajęcie kolejnych trzech miejsc będzie wybrana poduszka relaksacyjna oraz książka. Z kolei uczestnicy, którzy uplasują się na miejscach 7-20, dostaną nagrody książkowe. Organizator zadbał o to, aby żaden z uczestników nie odszedł z pustymi rękami. Każdy, kto zdecyduje się wziąć udział w Dyktandzie Zimowym, dostanie 30-dniowy dostęp próbny do portalu Legimi.

Dyktanda w serwisie Dyktanda.pl rozwiązuje się poprzez uzupełnianie zadanego tekstu zgodnie z zasadami ortografii, wybierając do wstawienia w poszczególne słowa odpowiedniej formy zapisu głosek: h/ch, u/ó, ż/rz. Duże zainteresowanie serwisem wyraźnie pokazuje, że jest to intuicyjny sposób utrwalania wiedzy. Chętnie sięgają po niego zarówno młodsi uczniowie, jak i licealiści, a także dorośli.

Konkurs prowadzony jest wyłącznie przez internet, a udział jest bezpłatny.

Dołączyć do konkursu można na stronie dyktanda.pl

Zobacz https://dyktanda.pl/