Informacje o wydarzeniu pojawiające się też w tekście. W lewym górnym rogu zdjęia odznak, w prawym dolnym rogu buty stojące na mapie.

W całej Polsce trwają ferie zimowe. Niestety trwa też pandemia, która ogranicza możliwości dalekich wyjazdów. Doskonale można się jednak bawić nawet we własnym mieście i jego najbliższych okolicach.

Taką możliwość daje, m.in. gra w "Wielkopolskie Questy" przygotowane pod opieką merytoryczną Pracowni Krajoznawczej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Już po raz drugi WBPiCAK zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w akcji "Ferie z questami". Wystarczy od 4 do 31 stycznia br. rozwiązać 5 questów, by zdobyć odznakę krajoznawczą PTTK Wielkopolskie Questy - Odznaka Odkrywców Tajemnic. Dodatkowo pierwsze 5 osób otrzyma zestawy specjalnych upominków.

Uczestnicy gry mogą wybrać i wydrukować ulotkę z dowolnym questem spośród ponad 70 propozycji znajdujących się na stronie www.regionwielkopolska.pl/questy

Questy to doskonała okazja do spędzenia w sposób aktywny i ciekawy czasu z dziećmi. Rozwiązując w czasie wędrówki zadania i zagadki, nie tylko świetnie się bawimy, ale także zdobywamy wiedzę na temat historii, zabytków i ciekawostek dotyczących danego miejsca.

*Dla niewtajemniczonych: quest to rodzaj gry terenowej, bezobsługowej, bezterminowej i bezpłatnej. W czasie wędrówki uczestnik zabawy rozwiązuje zadania i zagadki, aby na końcu trasy dotrzeć do miejsca, w którym jest ukryta skrzynia skarbów z tajemniczą pieczęcią.

Odznakę, która jest nagrodą w akcji "Ferie z questemi" można odebrać w siedzibie WBPiCAK w Poznaniu, ul. Prusa 3, pok. 406.

W związku z panującą sytuacją sanitarną, termin odbioru nagrody należy uzgodnić wcześniej telefonicznie (tel. 61 66 40 865).

Zobacz www.wbp.poznan.pl