zdjęcie ozdobne

"Poznaniacy i poznanianki, poznaj ich!" - webinaria dla nauczycieli i nauczycielek języka polskiego jako drugiego

27.01 – 22.02.2021

Poznaniacy i poznanianki, poznaj ich!
"Poznaniacy i poznanianki, poznaj ich!" to pakiet materiałów edukacyjnych, który jest kontynuacją programu wsparcia nauczycieli i nauczycielek języka polskiego jako drugiego pt. "Witaj w Poznaniu!", który realizowaliśmy w 2020 roku wraz z Fundacją Centrum Badań Migracyjnych.
Pakiet edukacyjny składa się z 5 zestawów, których bohaterami są poznaniacy i poznanianki. Ich działalność, odkrycia czy twórczość zapisały się na stałe w historii miasta. Przy tworzeniu pakietu ponownie zastosowano innowacyjną formułę. Treści językowe opracowano w oparciu o zasoby związane z lokalnym dziedzictwem kulturowym. To propozycja doskonalenia języka polskiego przez poznawanie fascynujących postaci związanych z naszym miastem.

Zestawy są przeznaczone dla uczniów i uczennic szkół średnich i szkół podstawowych (starszych klas). Mamy nadzieję, że będą dla nich wsparciem w procesie integracji i doskonalenia znajomości języka polskiego na poziomie A2/B1. Nauczyciele i nauczycielki mogą je wykorzystać również w trybie zdalnego nauczania.

Przygotowaliśmy spotkanie, podczas którego zaprezentujemy główne założenia merytoryczne uwzględnione przy tworzeniu pakietu edukacyjnego. Webinarium poprowadzi autorka treści kart Julia Karczewska.
Za realizację spotkania online dziękujemy naszemu patronowi Ośrodkowi Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.


Terminy webinariów "Poznaniacy i poznanianki, poznaj ich! Prezentacja materiałów edukacyjnych do nauki języka polskiego jako drugiego":


Wtorek, 2 lutego 2021 r., godz. 17.45 - 19.15
Link do zapisów: https://odnpoznan.pl/produkt,pl,webinaria,328.html


Wtorek, 23 lutego 2021 r., godz. 17.45 - 19.15
Link do zapisów: https://odnpoznan.pl/produkt,pl,webinaria,328.html
Patronami programu są Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
oraz Fundacja Wspierania Języka i Kultury Polskiej im. Mikołaja Reja.

List przewodni