Plakat zapraszający do udziału w wykładzie ze zdjęciem prowadzącego. Czarne napisy na fioletowym tle: tytuł wykładu i wyjaśnienie zjawiska efektu magnetokalorycznego. Odpowiada ono za chłodzenie i ogrzewanie się materiału magnetycznego umieszczonego w polu magnetycznym.

Czy słyszeliście o chłodziarkach magnetycznych? Czy wiecie, że te nowoczesne chłodziarki są bardzo ekologiczne? Na wykładzie dowiecie się, jak je zbudować.

Najbliższy wykład otwarty w ramach cyklu "Fizyka Warta Poznania", pod tytułem "Efekt magnetokaloryczny i chłodziarki przyszłości", poprowadzi dr hab. Zbigniew Śniadecki z Instytutu Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk. Przedstawi on bardzo aktualne zagadnienie, którym zajmuje się w swojej pracy naukowej w sposób przystępny dla szerokiej publiczności.

Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, liceów oraz nauczycieli fizyki.

Wykład rozpocznie się 28 stycznia 2021 roku o godzinie 11:00 w trybie on-line. Po wykładzie wykładowca będzie mógł odpowiedzieć na pytania dotyczące tematu.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Fizyki Wartej Poznania.

W dniu wykładu na powyższej stronie zostanie udostępniony link do wydarzenia on-line.

Zobacz www.ifmpan.poznan.pl/