Na środku tytuł wydarzenia. Dookoła: Żarówka, baterie, butelki, plastiki, kartony. rośliny.

Podczas dwóch dni wydarzenia, zarówno stacjonarnie jak i online przybliżone zostaną zagadnienia proekologiczne, w trosce o środowisko naturalne naszej planety. W tym roku do grona partnerów dołączył Zakład Zagospodarowania Odpadów sp. z o.o., Wydział Gospodarki
Komunalnej Urzędu Miasta Poznania wraz z Partnerem Prywatnym - SUEZ Zielona Energia Sp. z.o.o. oraz Związek Międzygminny "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej". Wydarzenie dedykowane jest zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Warsztaty, quizy, wystawa, gra terenowa - to świetna okazja, by poznać ciekawe i praktyczne wiadomości, a przy okazji aktywnie spędzić czas. 

W Pawilonie III dostępne będę stoiska warsztatowe i informacyjne partnerów wydarzenia. ZZO oraz GOAP przygotowali konkursy, quizy oraz praktyczne warsztaty z segregacji. Poprawne odpowiedzi zostaną nagrodzone praktycznymi EKOgadżetami. Na uczestników wydarzenia czekać będą także materiały edukacyjno-informacyjne - ulotki i plakaty dotyczące segregacji odpadów oraz poradnik, z którym łatwo założyć przydomowy kompostownik. 

Na wspólnym stoisku Wydziału Gospodarki Komunalnej, Urzędu Miasta Poznania oraz SUEZ Zielona Energia Sp. o.o. uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać szczegóły działania Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu, która przekształca odpady w energię cieplną oraz elektryczną uznawaną za energię z odnawialnych źródeł energii.

Najbliższa sobota to także dzień otwarcia wystawy prac studentów Pracowni Znaku i Identyfikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu pt. "Re_USE". Wystawa ta jest efektem kolejnej współpracy z Uniwersytetem, a w tym roku prace poruszać będą m.in. zagadnienia związane z ponownym wykorzystaniem materiałów i przedmiotów z drugiego obiegu. Plakaty wyeksponowane będą w Pawilonie IX.
Na terenie całej Palmiarni, dla wszystkich odwiedzających dostępna będzie specjalna edycja gry terenowej "Odkrywca Zdobywca", dzięki której w aktywny sposób będzie można zdobyć wiedzę na temat odpadów oraz zainspirować się do ekologicznych działań. Ponadto, w wydarzeniu na portalu Facebook, w tych dniach publikowane będą ciekawostki, a wśród nich między innymi nagranie przygotowane przez Miejskiego Energetyka poruszające w przystępny sposób zagadnienia związane z wytwarzaniem i oszczędzaniem energii.

Wstęp w cenie biletu do Palmiarni:

  • ulgowy - 8 zł,
  • normalny - 12 zł

Godziny otwarcia:

sobota 09:00-17:00 (kasa do 16:00)

niedziela 09:00- 18:00 (kasa do g. 17:00)

Limit odwiedzających: 46 osób

Na terenie Palmiarni Poznańskiej obowiązuje zakrywanie ust i nosa prawidłowo założoną maseczką ochronną. Przed wejściem należy zdezynfekować ręce. Płyn do dezynfekcji dostępny jest w holu oraz w Pawilonach Palmiarni.

Zobacz www.palmiarnia.poznan.pl/pl/