Słuchawka z przewodem z liniami symbolizującymi dźwięk.

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja związana z pandemią Sars Covid-19, wprowadza do naszego życia zawodowego i prywatnego wiele poziomów trudności. Szukając wsparcia i sposobów na odnalezienie się w obecnych warunkach, proponujemy Wam telefoniczny poradnik.

Telefoniczny poradnik: to telefoniczne dyżury ekspertek i ekspertów oferujących konsultacje w zakresie swojej dziedziny.
Z "telefonu" mogą skorzystać: nauczycielki/nauczyciele, edukatorzy/edukatorki, animatorki/animatorzy, aktywiści/aktywistki, którzy i które potrzebują porady oraz wsparcia w zaproponowanych przez nas obszarach tematycznych:

  • Jakk radzić sobie ze stresem, nadmiarem zadań i motywowaniem się do pracy?
  • Dialog z uczniem - jak pracować i wesprzeć uczennice i uczniów w nauce zdalnej oraz sytuacji niepewności?
  • Komunikacja i dostępność w mediach społecznościowych - budowanie relacji z publicznością z uważnością na różnorodność potrzeb.
  • Jeśli nie online to co? Działania z zakresu edukacji kulturowej poza Internetem.
  • Kultura w sieci - inspiracje, propozycje działań.
  • Kryzysowy przewodnik badaczki/badacza po diagnozie: jak dowiedzieć się o potrzebach beneficjentów naszych działań bez spotykania się z nimi.

Każdą osobę, która będzie chciała skorzystać z poradnika, organizatorzy proszą o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie CK Zamek.
Formę rozmowy będzie można wybrać stosownie do potrzeb (rozmowa telefoniczna/wideo konferencja). Skorzystanie z oferty jest bezpłatne.

Organizatorzy starali się dobrać zestaw tematów, tak by odpowiadał na realne i palące obecnie problemy ze świata kultury i edukacji, lecz mają świadomość, że może on być nadal niewystarczający/niepełny. Dlatego będą wdzięczni za nadesłanie informacji o swoich trudnościach w formularzu zgłoszeniowym - postarają się na nie odpowiedzieć realnym wsparciem!

Jeśli jesteś osobą posługującą się polskim językiem migowym - prześlij swoje nagranie, udzielając odpowiedzi na pytania z formularza.

Zobacz www.cpe.ckzamek.pl/