Na zdjęciu Przemek Staroń.

Spotkanie z Przemkiem Staroniem oraz promocja akcji Bookschallenge

2021-09-24 ( piątek )
Fundacja Malta, ul. F. Ratajczaka 44 (I piętro)

DLA KOGO KSIĄŻKA, DLA KOGO SPOTKANIE?

"Szkoła bohaterek i bohaterów", bo o tej książce mówimy, jeśli patrzeć z perspektywy młodego człowieka jest opowieścią o dojrzewaniu. Świetnie przemyślana analogia do przeróżnych bohaterów filmowych, komiksowych czy bajkowych powoduje, że młody czytelnik trzyma w ręku książkę dedykowaną właśnie jemu. Z perspektywy rodzica jest to opowieść o obecności, o towarzyszeniu dziecku w tym trudnym czasie, jakim jest okres dojrzewania.

Rodzicielstwo to ogrom miłości, ale też ogrom odpowiedzialności. Jeśli jest ktoś, kto w tej podróży chce ofiarować wsparcie, to warto z niego skorzystać, gdy zachodzi taka potrzeba. Bez wątpienia w takiej potrzebie jest cała rzesza rodziców, ale też nauczycieli, pedagogów, dosłownie wszyscy, którzy w swoim życiu prywatnym czy zawodowym spotykają dziecko. Nawet babcia z dziadkiem, którzy tak często nie rozumieją po prostu swoich wnuków, a może chcieliby zrozumieć. Mówimy "ach ta dzisiejsza młodzież..." - ale jaka ona naprawdę jest, o czym marzy, czego chce i czego potrzebuje - to są pytania, które warto zadać, na które warto odpowiedzieć.

Przemek Staroń przychodzi z takim wsparciem, daje narzędzie do działania, do zrozumienia, a nawet wzajemnego porozumienia w relacji dziecko - dorosły. Przemek wyraził ogromną chęć, by pomóc nam w promocji akcji BooksChallenge - cała Polska czyta z Franiem. Bo Franek, jak Przemek - kocha książki i codziennie mobilizuje siły, by pokonywać własne słabości. A Franek to mały poznaniak, który zbiera fundusze na kolejny przeszczep komórek macierzystych w Bangkoku. Rodzice Franka potwierdzają, że ta terapia ma sens i widzą jej efekty w postępach, jakie poczynił Franek po pierwszym podaniu. Biorąc odpowiedzialność za życie i zdrowie swojego dziecka robią co mogą, by dać mu szansę na rozwój.

Akcja BooksChallenge to urodzinowa akcja Franka, która ma na celu zjednoczyć wszystkich miłośników książek, zachęcać do czytania, ogłosić światu historię Franka i oczywiście zebrać potrzebną sumę! Link do zbiórki dla Franka

ORGANIZATORZY ZAPRASZAJĄ:

młodych ludzi, rodziców, nauczycieli, pedagogów, pracowników świetlic środowiskowych, ciocie, wujków, babcie i dziadków - wszystkich, którzy spotykają w swoim życiu człowieka dojrzewającego. Miłośników książek, pomagania, a także osoby, które mają pomysł na to, jak jeszcze możemy pomóc Frankowi.

Więcej informacji

Wstęp wolny.

op.sw

Zobacz https://www.facebook.com/FranasTeam