Zdjęcie autora iraz okładki książki. Poaz tym informacja o miejscu i dacie wydarzenia.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem wokół jego najnowszej książki Historia na śmierć i życie

14.11.2023
18:00

Galeria Czas Praw Kobiet zaprasza 14 listopada (wtorek) o godz. 18:00 na spotkanie autorskie z Wojciechem Tochmanem - pisarzem oraz reporterem, autorem najnowszej książki "Historia na śmierć i życie".

W "Historii na śmierć i życie", reportażu z pogranicza true crime i dramatu psychologicznego, Wojciech Tochman pisze o dziewczynie, która za swoją młodość, płeć i urodę zapłaciła wszystkim, co miała i co mogłaby mieć. Monika Osińska to pierwsza kobieta w Polsce skazana na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Podczas spotkania reporter będzie nie tylko opowiadał o tym co wydarzyło się 19 stycznia 1996 roku w mieszkaniu na warszawskim Tarchominie, ale o karze dożywocia i polskim systemie penitencjarnym.

Książka to również hołd złożony wybitnej reporterce Lidii Ostałowskiej. To ona pierwsza zaczęła dokumentować tę długą historię. Książka jest ich wspólną opowieścią - o przemocy, strachu, zemście, tęsknocie, czułości i niesprawiedliwości. Zaczyna się w połowie lat dziewięćdziesiątych, toczy przez ćwierć wieku zmieniającej się Polski aż do dzisiaj i wciąż trwa.

Książki Wojciecha Tochmana, w tym najnowsza "Historia na śmierć i życie", będą dostępne w fundacji w dniu spotkania.

Wstęp wolny!

Wojciech Tochman - reporter, pisarz. Wydał m.in. książki Jakbyś kamień jadła i Dzisiaj narysujemy śmierć, które razem z Pianiem kogutów, płaczem psów tworzą tryptyk o codziennym życiu po ludobójstwach w Bośni i Hercegowinie, w Rwandzie i w Kambodży. Jest tłumaczony na niemal wszystkie główne języki europejskie. Wydaje także w Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Laureat kilku nagród, w tym Premio Kapuscinski przyznawanej w Rzymie.

*Wydarzenie sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania

*Udział w wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na utrwalenie wizerunku w mediach społecznościowych oraz stronie internetowej fundacji.