plakat

Trzecia edycja Akademii Miasta - interdyscyplinarnego kursu dla artystek, animatorów, architektów i aktywistek - poświęcona będzie blokowiskom oraz architekturze i sztuce w kontekście animacji kulturowej. Przez 5 weekendów grupa 25 uczestników będzie spotykać się z artystami, edukatorkami i badaczami miasta, poznawać nowe narzędzia pracy i testować je na tkance osiedla Kopernika w Poznaniu. Na kurs można zgłaszać się do 14 października poprzez wypełnienie formularza.

Efektem dwumiesięcznej wspólnej pracy uczestników i uczestniczek będą projekty miejskich działań społeczno-artystycznych, dedykowane mieszkańcom jednego z osiedli na Grunwaldzie. Tworzeniu projektów podporządkowany będzie program warsztatowy, nastawiony przede wszystkim na zajęcia praktyczne, działania w terenie i wymianę doświadczeń między uczestnikami - to najważniejsza część kursu. Celem spotkań z badaczami miast i praktykami będzie uzupełnianie wiedzy z zakresu architektury i życia społecznego na osiedlach z wielkiej płyty oraz zdobycie wskazówek, jak na nich działać.

Przy projektowaniu działań interesować nas będą przede wszystkim rozwiązania oddolne, społecznościowe, kształtujące aktywny model uczestnictwa w kulturze i życiu społecznym na poziomie małych wspólnot. Dodatkowym elementem towarzyszącym wszystkim zjazdom będzie krótki kurs zarządzania projektem oraz wsparcie merytoryczne przy tworzeniu projektów zaliczeniowych.

Akademia Miasta jest programowana z myślą o wszystkich zainteresowanych tworzeniem i realizacją społeczno-artystycznych projektów miejskich, kierowanych do lokalnych społeczności. Organizatorzy zapraszają zarówno studentów i absolwentki kierunków artystycznych i humanistycznych, jak i miejskich aktywistów, animatorki, architektów i urbanistki. Zachęcają też do udziału mieszkańców Grunwaldu, którzy chcieliby lepiej poznać swoje otoczenie i zadziałać na rzecz swojej dzielnicy.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie Akademii Miasta