Navia

Gramy u siebie: Navia / Lenny is dead - koncert

2016-09-09 ( piątek )
19:00
CK Zamek, Sala Wielka, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Kategoria: Muzyka

Zespół NAVIA powstał na początku 2014 roku z inicjatywy Gregorego - perkusja (ex-ENTHYMION, ex-THERIOTES) oraz Froza - gitara. Od pierwszych dni powstawał materiał będący próbą odnalezienia stylu muzycznego, w którym muzycy czuliby się swobodnie. Pierwsze kompozycje oscylowały w klimatach ciężkiego i melodyjnego metalu. W październiku 2014 nastąpił pierwszy przełom - do zespołu dołączyła Ania (skrzypce) oraz Filip (bas), wprowadzając do kompozycji zupełnie nowe, obecnie charakterystyczne dla zespołu, brzmienie.
Do zakończenia formowania składu brakowało już "tylko" odpowiedniego wokalu... Po długich poszukiwaniach, w lipcu 2015 roku, do składu dołączył Tymon (Butterfly Trajectory), który, poza śpiewem, podjął się również próby stworzenia tekstów, spinających twórczość zespołu w znaczeniową całość.
Obecnie muzycy pracują nad swoim debiutanckim albumem.

Lenny is Dead - zespół powstał w 2002 r. z inicjatywy byłego gitarzysty Pidżamy Porno Bartka Ciepłucha i gitarzysty Andrzeja Łukaszkiewicza. Wkrótce dołączył do nich basista Wojtek Łukaszkiewicz, który dzięki nieprzeciętnemu wokalowi stanął też przed mikrofonem. Pierwszym perkusistą grupy był Remigiusz Wojciechowski. Pod nazwą Prochy kapela rozpoczęła występy w poznańskich i podpoznańskich klubach oraz podczas kilku edycji WOŚPU (Czerwonak, Oborniki, Poznań przed CK ZAMEK), podczas Jarmarku Śiętojańskiego w Poznaniu, czy też podczas Juwenaliów w Żarach przed Acid Drinkers. W roku 2010 za bębnami zasiadł Marcin Śliwa Maciejewski. Z nowym perkusistą zespół wystąpił m.in. na poznańskim Placu Wolności podczas EURO 2012, czy też w Auli Nowa Akademii Muzycznej. W roku 2013 kapela zmieniła nazwę na Lenny is Dead i nagrała płytę "Primavera!! Love forever!!" W chwili obecnej Lenny is Dead przygotowuje materiał na drugą płytę. Zarówno piosenki z płyty "Primavera!! Love forever!!", jaki nowe, nienagrane jeszcze utwory zespół prezentuje podczas koncertów z Grzegorzem Gregorym Tracichlebem za bębnami.
Skład: 
Wojtek Łukaszkiewicz vokal/bas
Bartek Ciepłuch gitara solowa
Andrzej Łukaszkiewicz gitara/vokal
Grzegorz Gregory Tracichleb perkusja

Bilety - 15 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: