logo

LiteruFKA

2016-10-06 ( czwartek )
20:00
Klub Dragon, ul. Zamkowa 3, Poznań

Fundacja Kultury Akademickiej zaprasza na cykl literacki literuFKA, czyli sześć przepysznych spotkań z poezją. Sześć niepowtarzalnych okazji do rozmowy z najciekawszymi współczesnymi polskimi poetami. Bez wykładu i bez wymądrzania się. Posłuchamy, porozmawiamy i pokłócimy się o literaturę. Będziemy leżeć na ziemi, siedzieć po turecku i podpierać ściany. A po wszystkim, zapraszamy do udziału w slamie poetyckim. Do zobaczenia w poznańskim Klubie Dragon.
---
Barbara Klicka - poetka i animatorka kultury. Od lat związana ze stołecznymi instytucjami kultury, zarówno publicznymi jak i trzeciego sektora. Zdarzało jej się bywać również redaktorką (na przykład kwartalnika "Cwiszn"), dramaturżką i autorką tekstów piosenek. Współtworzyła płytę "Czarny war" zespołu Pochwalone i projekt wydawniczo-płytowy "Tajny Detektyw".

Wydała trzy książki z wierszami, w tym "same same" - nominowane do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii książka roku 2012 oraz "nice" uhonorowane Wrocławską Nagrodą Poetycką Silesius i Nagrodą Literacką Gdynia. Publikowała i czasem wciąż to robi. Mieszka w Warszawie.

Prowadzenie: Krzysztof Wojciechowski

Zobacz www.mdk.krzyk.pl