Kasia Nowak

Kasia Nowak - koncert

2016-10-17 ( poniedziałek )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Wrażliwa kobieta o ciepłej barwie głosu, przekazująca za pomocą muzyki mnóstwo skrajnych emocji od radości po smutek i tęsknotę. A całość utrzymywana jest w klimacie miłego dla ucha R&B, soul, pop.
Charakteryzuje ją nowoczesne brzmienie i delikatny, kobiecy wokal. Od strony muzycznej Kasia pozostaje wierna producentowi, muzykowi i świetnemu perkusiście Marcinowi "Marcu" Krakowskiemu (The OnE, The Company, Cash Flow). Muzykę komponują sami, teksty pisze Kasia, a zgrania i zrozumienia muzycznego mogą pozazdrościć im nawet najlepsi kompozytorzy.

- Moja muzyka to dla mnie coś więcej niż dźwięki, to ucieczka, to bycie z muzyką sam na sam - mówi Kasia Nowak. - Nie ma w niej przypadkowych dla mnie dźwięków, każdy jest przemyślany i przede wszystkim wynikający z tego co gra mi w duszy. Chciałabym zarażać ludzi dobrymi emocjami. Mam ogromną satysfakcję z tego co robię a to co dzieje się wokół mojego projektu, czyli np. zainteresowanie się mną przez wytwórnię muzyczną to już dla mnie osobna sprawa. Koncerty dodatkowo "dodadzą mi skrzydeł.

Najłatwiej opisać jej muzykę jako mocne, charakterystyczne dla stylu R&B dźwięki produkowane przez Marcina, nie zatracające przy tym emocjonalnych uniesień i kobiecej delikatności dzięki wokalowi Kasi. Od października 2012 Kasia współpracuje z wytwórnią muzyczną My Music. Obecnie pracuje nad materiałem na pierwszą płytę.

- Nowy singiel odsłania moje prawdziwe oblicze - zdradza wokalistka. - W końcu pokazuję muzykę, którą kocham najbardziej. Mój najnowszy singiel ujawnia co naprawę gra mi w duszy i taka muzyka dodaje mi skrzydeł. Piosenka "Jesteś jestem" opowiada o kobiecie o wielu twarzach. Każda z nas z jednej strony jest delikatna i subtelna ale bywa też kobieca i stanowcza, w zależności od sytuacji.

Kasia Nowak - wokal, Paweł Pełczyński - saksofony, EWI, instrumenty klawiszowe, Marcin "Mały" Górny - instrumenty klawiszowe, Jarek Chmielewski - gitary, Łukasz Chojnacki - bas, Marcin Krakowski - perkusja,Monika Andriejew-Piotrowska - chórki, Kasia Pawlak - chórki

Bilety: 15 zł - przedsprzedaż, 20 zł - w dniu koncertu

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/