a

Koncert multisensoryczny - Biało-czarne fotografie

2016-10-21 ( piątek )
18:00-19:30
Schron Kultury Europa, ul. Rolna 24 (wejście od strony podwórza), Poznań

Kategoria: Muzyka

To drugi koncert multisensoryczny, który tym razem zatytułowano "Biało-czarne fotografie".
Podczas tego wieczoru na scenie zaprezentuje się duet pod nazwą "Sobie przeznaczeni". Wspomniani artyści to małżeństwo - Krzysztof i Alina Galas. Od kilkunastu lat na scenie śpiewają poezję. W 2015 roku wydali pierwszą płytę ,,Biało-czarne fotografie". Na płycie znajduje się 17 kompozycji Krzysztofa Galasa do tekstów Andrzeja Bartyńskiego. Byli wielokrotnie nagradzani na ogólnopolskich festiwalach. Krzysztof to niewidomy poeta, bard i gitarzysta, a Alina to piękny głos uzupełniający melodie grane przez Krzysztofa.
Tego dnia zostanie zaprezentowana kolejna praca malarska autorstwa Jerzego Łuczaka, którą każdy będzie mógł dotknąć i poczuć to co znajduje się na obrazie. Jerzy Łuczak to poznański artysta, który ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu na Wydziale Malarstwa. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Rysunku prof. Macieja Haufy. Od 2005 roku jest kierownikiem ośrodka - Schron Kultury Europa w Poznaniu.
Całość koncertu będzie tłumaczona na język migowy za sprawą Jacka Kowalskiego, który jest koordynatorem Wolontariatu Wielkopolskiej Jednostki Wojewódzkiej Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Projekt jest finansowany i realizowany w ramach konkursu Centrum Warte Poznania 2016 organizowanego przez Wydział Kultury Miasta Poznania.
O PROJEKCIE:
Projekt wzbogacający życie kulturalne na terenie dzielnicy Wilda poprzez organizację cyklu trzech koncertów multisensorycznych, oddziałujących na trzy bodźce: słuch, wzrok, dotyk. Przedsięwzięcie będzie realizowane w terminie wrzesień-listopad 2016.

W założeniu przedsięwzięcie polega na organizacji koncertu, podczas którego twórczość muzyczną prezentuje artysta niepełnosprawny (zmysł słuchu), wspomniany koncert tłumaczony jest na język migowy (zmysł wzroku), a dopełnieniem wydarzenia jest przygotowanie specjalnej pracy malarskiej przez artystę Jerzego Łuczaka, którą każdy będzie mógł dotknąć (zmysł dotyku).

Projekt ma na celu udowodnienie, że sztukę i kulturę możemy odbierać wieloma zmysłami. Muzykę możemy nie tylko słuchać, a obrazy możemy nie tylko oglądać. Możemy je również odbierać innymi bodźcami. Dodatkowym celem projektu integracja środowiska osób niepełnosprawnych oraz pełnosprawnych.

oprac.LT

Plakat