Ludożercy z innej wsi

Etna #500 - Folk Noc - Ludożercy z innej wsi & dj Empe

2017-05-05 ( piątek ) – 2017-05-06 ( sobota )
20:00-05:00
Klub Pod Minogą, ul. Feliksa Nowowiejskiego 8, Poznań

Kategoria: Muzyka

Zbliża się 500. wydanie audycji "Etna, czyli wulkan muzyki świata", nadawanej w każdy poniedziałek o g. 21 na antenie Radia Afera. Z tej okazji odbędzie się okolicznościowa Folk Noc - koncert zespołu Ludożercy z innej wsi połączony z etno imprezą "Halo Ziemia!"

Ludożercy z innej wsi to duet Malwiny Paszek i Tomka Grdenia. Zespół działa od 2013 roku. Pierwszy raz wystąpił podczas Dragon Folk Fest III w Poznaniu. Muzycy pochodzą z odrębnych środowisk. Malwina najbardziej związana jest z muzyką tradycyjną (Vidlunnia, Bedebede, Droryje), natomiast Tomek - ze środowiskiem kabaretowym, współpracował z Zenonem Laskowikiem, jest laureatem Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. (2004). Ludożercy to połączenie dwóch światów, środowisk i co za tym idzie osobowości. W ich autorskich utworach spotykają się folk miejski, piosenka kabaretowa i muzyka cygańska (bałkańskich Cyganów, muzyka węgierska). Tradycja cygańska jest potraktowana idiomatycznie, muzycy nie aranżują ludowych melodii, a nawiązują do charakterystycznej melodyki, harmonii i rozwiązań formalnych. W ich piosenkach spotykają się instrumenty typowe dla wszystkich tych stylistyk, jak kontrabas, czy akordeon, ale także te trochę zapomniane - stąd cytra, na której gra Malwina. Tomek Grdeń jest autorem tekstów. Oprócz instrumentów i śpiewu, na koncertach pojawia się looper, który pozwala na tworzenie wielu warstw muzycznych. Dzięki temu powstaje pełne i barwne brzmienie, pomimo tylko dwóch osób na scenie.

Przed i po koncercie do tańca swoją autorską etno selekcję zagra DJ EMPE - autor świętującej swoje 500. wydanie audycji "Etna, czyli wulkan muzyki świata" w Radiu Afera. Zanim nastanie noc, DJ EMPE prezentuje world music w swoich radiowych audycjach w poznańskim eterze. Po zachodzie słońca wchodzi do klubów i na festiwalowe sceny, aby dostarczać tam solidne dawki imprezowego worldbeatu. W ramach autorskiego projektu "Halo Ziemia!" bezkompromisowo miksuje balkanbeat, elektro tzigane, nuevo flamenco, afro-cubano, reggaeton, bhangrę, kolumbijską cumbię, bułgarską czałgę, rumuńskie manele, a nawet etno rap i kuduro. Do tego wszystkiego dokłada klasyczne tematy folk ubrane w klubowe szaty. DJ EMPE ma na koncie imprezy w ramach największych festiwali world music w Polsce, m.in. Ethno Port, Skrzyżowanie Kultur, Globaltica, Folkowisko, Festiwal "Z Wiejskiego Podwórza", EtnoKraków, gra także after party po klubowych koncertach topowych polskich polskich kapel etno/folk. 

Wstęp 10 zł.

Zobacz www.facebook.com/AudycjaEtna