plakat

CZYTATY - cykl spotkań z książką dla dzieci i rodziców

2017-05-06 ( sobota )
12:00
Biblioteka Raczyńskich, sala 1, pl. Wolności 19, Poznań

Kategoria: Dziecko

...Piórem i pędzlem

Bogaty świat sztuk pięknych to temat, który wydaje się trudny, gdy myślimy o zabawie z dzieckiem. Już 6 maja odczarujemy ten przesąd. Podczas kolejnego spotkania z cyklu Czytaty w Bibliotece Raczyńskich pokażemy, że dziecięcych pytań "a dlaczego?"  nie trzeba się bać, a rzeźba późnego gotyku to temat nie tylko dla dorosłych.

Gość specjalny, Krzysztof Urban, razem z tatą pokaże jak inspirujące mogą być najwybitniejsze dzieła. Zapraszamy na warsztaty plastyczne, podczas których razem z dziećmi zmalujemy własne dzieło sztuki. Krzysztof Urban, absolwent  ASP w Poznaniu, laborant pracujący w Pracowni Zjawisk Teatralnych, rzeźbiarz i scenograf - na sobotnich Czytatach wystąpi razem z tatą Tadeuszem, który przeczyta pewną dawną historię, w której przygoda splata się ze sztuką.

CZYTATY to popularny cykl spotkań organizowany przez Bibliotekę Raczyńskich z myślą o ojcach i dzieciach, którzy chcą ciekawie spędzić sobotnie popołudnia. Proponujemy tematy i lektury, które obudzą czytelnicze wspomnienia z dzieciństwa ojców, ale także pokażą najnowsze propozycje wydawnicze. Spotkania będą dotyczyły m.in. sportu, techniki, historii, sztuki i przyrody, czyli tego, co interesuje i dużych, i małych. Mamy nadzieję, że obecność gościa specjalnego i dodatkowych atrakcji sprawi, że Biblioteka Raczyńskich stanie się ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu.

W razie dużego zainteresowania Biblioteka przewiduje utworzenie drugiej grupy warsztatowej i zajęcia od godziny 13.00.

Wstęp wolny.