Koncert Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego

Koncert Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego

2017-05-14 ( niedziela )
17:00
Teatr Polski, Duża Scena, ul. 27 Grudnia 8/10, Poznań

Kategoria: Muzyka

Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego powróci na deski sceniczne w kolejnej odsłonie koncertu. Przygotowując się do udziału, zarówno w przedstawieniu "Malowany ptak" w reż. Mai Kleczewskiej, jak i operze "Suor Angelica", Orkiestra jednocześnie pracowała nad koncertowym repertuarem, który z dumą zaprezentuje już w niedzielę, 14 maja.

W pierwszej części koncertu słuchacze usłyszą suitę z baletu "Jezioro Łabędzie" Piotra Czajkowskiego. Jest to najprawdopodobniej najbardziej rozpoznawalna muzyka baletowa tego kompozytora. Wspaniała instrumentacja, brzmienie i barwa orkiestry, a także przepiękne tematy i mnogość rozmaitych emocji sprawiły, że jest to także jedna z najważniejszych pozycji muzyki teatralnej w ogóle.

W drugiej części koncertu Orkiestra wykona najpiękniejsze fragmenty z XIX-wiecznych oper werystycznych. Na początku najbardziej poruszający fragment z opery "Suor Angelica" Giacomo Pucciniego - Intermezzo. Zaraz potem widzowie przeniosą się na Sycylię, by poznać dramatyczną historię Turiddu i Santuzzy, czołowych postaci z opery "Cavaleria Rusticana" Pietro Mascagniego. W interpretacji Orkiestry zabrzmi Intermezzo oraz Preludio  z tej krótkiej, bo jednoaktowej, ale jakże treściwej opery włoskiego kompozytora.

W repertuarze koncertu odnajdą się zarówno osoby rozkochane w rosyjskim balecie, jak i amatorzy wzruszeń, których dostarczają włoscy mistrzowie opery.

Bilety 10 zł dostępne w kasie Teatru, tel. 61 852 05 41; 61 852 56 28; e-mail rezerwacja@teatr-polski.pl