z

Poznań Boxing Night

2017-05-20 ( sobota )
19:30
Hala Arena, ul. Wyspiańskiego 33

Kategoria: Sport Inne

20 maja w poznańskiej Arenie eliminator IBF Włodarczyk - Gevor 
20 maja w poznańskiej hali Arena odbędzie się organizowana przez grupy Sferis KnockOut Promotions i Sauerland Promotion gala boksu zawodowego, której główną atrakcją będzie pojedynek o status oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata IBF wagi junior ciężkiej pomiędzy Krzysztofem Włodarczykiem i Noelem Gevorem. 
Krzysztof Włodarczyk to jeden z najbardziej utytułowanych pięściarzy w historii polskiego boksu zawodowego. Obdarzony nokautującym ciosem "Diablo" w swojej karierze dwukrotnie sięgał po tytuł czempiona globu, zdobywając mistrzowskie pasy federacji IBF i WBC. 
Utalentowany Noel Gevor na profesjonalnych ringach nie zaznał jeszcze goryczy porażki, wygrywając 22 walki, z których 10 rozstrzygnął przed czasem. Starcie z doświadczonym Polakiem będzie dla urodzonego w Armenii Niemca największym wyzwaniem w zawodowej karierze. 
- Gevor to wysoki zawodnik o dobrych warunkach fizycznych, obdarzony niezłą szybkością, więc na pewno będą go musiał w ringu przycisnąć. Kluczowe będzie tu przygotowanie fizyczne i dobre nastawienie mentalne. Szanuję rywala, ale nie biorę pod uwagę innego scenariusza niż moje zwycięstwo! - zapowiada Włodarczyk, który dla którego zbliżający się pojedynek będzie prawdopodobnie ostatnią szansą na walkę o pas. 
- Krzysztof to niewątpliwie ikona polskiego boksu zawodowego i najbardziej zasłużony zawodnik dla boksu w Polsce. Nie zapominamy oczywiście o Andrzeju Gołocie czy Tomaszu Adamku, ale to Włodarczyk toczył swoje mistrzowskie walki u nas w kraju, zdobywając tu pasy WBC i IBF. Należy mu się jeszcze ta jedna próba sił z zawodnikiem młodego pokolenia. Jeśli wygra, jeszcze w tym roku stanie do walki o tytuł mistrza świata - mówi promotor polskiego boksera Andrzej Wasilewski. 

Bilety od 30 do 1.200 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: