plakat

Rodzinny festyn UE w zajezdni Franowo

2017-05-21 ( niedziela )
12:00-16:00
Zajezdnia tramwajowa Franowo, Poznań

Kategoria: Inne Dziecko

Wirtualna wycieczka na Księżyc, warsztaty artystyczne Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Bajkowy Kącik Czytelniczy Galerii Malta, sportowe zabawy z Akademią Reissa, wystawa najnowocześniejszych pojazdów MPK, wyprawy po zakamarkach zajezdni, koncert orkiestry MPK, a poza tym "Koło fortuny", dmuchańce, malowanie buziek i przyjaciele Reksia, to nie wszystkie  atrakcje, które będą na nas czekać na festynie w zajezdni tramwajowej na Franowie.

Podczas festynu będzie bardzo szczególna wycieczka, której do tej pory nie było. Będzie to wirtualna wyprawa międzyplanetarna na Księżyc i spacer po Srebrnym Globie. Jest to jedna z kilku atrakcji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uniwersytet Artystyczny przeprowadzi także warsztaty artystyczne oraz zaprezentuje wystawę FIGURACJA przygotowaną przez Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych UAP. Podczas warsztatów uczestnicy zmierzą się z nietypowymi zadaniami wymagającymi dużej kreatywności i niekonwencjonalnych rozwiązań.

Konkursy, quizy dla dzieci dużych i małych oraz spotkanie z przyjaciółmi Reksia - psem Burkiem i kotkiem Mruczkiem znajdziemy w Bajkowym Kąciku Czytelniczym Galerii Malta, a  piłkarskie kręgle, tor przeszkód, pomiar siły strzału i malowanie buziek - w Akademii Reissa.

O godz. 13:00 zajezdnia wypełni się muzyką. Orkiestra Miasta Poznania przy MPK zapowiada specjalny koncert  rodem ze stolic Europy.  

Festyn organizowany jest w ramach Dni Unii Europejskiej 21 maja w godzinach 12:00 - 16:00.

Do zajezdni będzie dowozić gości bezpłatna linia tramwajowa, która będzie kursować między ul. Gwarną a pętlą Franowo.

Zobacz www.mpk.poznan.pl/aktualnosci/3292-drzwi-otwarte-funduszy-europejskich