plakat

Made in Chicago - Chicago w KontenerART

2017-05-27 ( sobota )
12:00
KontenerART, brzeg Warty za murem Starej Gazowni (ul. Grobla 15), Poznań

Sobota nad Wartą:

  • 14:00 - warsztaty muzyczno-plastyczne "Painting Sound", prowadzenie Lewis Achenbach - zapisy od 2.05. kontenerart@gmail.com
  • 18:00 - do nocy - Wspólne Granie - Poznań improwizuje z Chicago

W tym roku festiwal jeszcze bardziej wychodzi w miasto! Będzie gościć w KontenerART! Sobota, główny dzień festiwalowych wydarzeń potoczy się dwutorowo. Koncerty główne rozpoczną się o 18:00 w Sali Wielkiej CK Zamek, jednocześnie od południa w popularnych Kontenerach zacznie się prawdziwe święto wolności.

Najpierw warsztaty "Painting Sound", prowadzone przez znakomitego Lewisa Achenbacha, który jest chicagowskim plastykiem, współpracującym z jazzowymi muzykami. Dzieci i rodzice, w towarzyszeniu improwizowanej muzyki, będą mogli DOSŁOWNIE nauczyć się malować dźwiękiem. Doskonałe na rozbudzenie wyobraźni!

Od wczesnego popołudnia w "Kontenerach" pojawiać się będą kolejni muzycy, wspólnie tworząc dźwiękowe tło dla popołudnia. Około 18 muzycy przeniosą się na scenę. Ideą całego dnia będzie dołączanie kolejnych grających. Swoją obecnością uświetni ten wieczór Makaya McCraven - zjawiskowy muzyk z Chicago.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych muzyków. Nie ma zapisów - wystarczy mieć instrument.