soliści orkiestry podczas koncertu

Bardabusz Orchestra - tanecznie i koncertowo dla Piotra Sznury

2019-09-06 ( piątek )
20:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Kategoria: Muzyka

Szalony wieczór w rytmach swing - soul - blues i funk! Bardabusz Orchestra z solistami: Sybillą Sobczyk-Gulewicz i Thomasem Dygatem dochód z wieczoru przekazują na bardzo kosztowną rehabilitację Piotra Sznury.

Pierwsza część wieczoru to klasyczny koncert, po nim, po przerwie, taneczna zabawa z muzyką na żywo. A na koniec przewidziano także taneczne jam session!

W wykonaniu jednej z najlepszych tanecznych orkiestr usłyszeć będzie można wielkie przeboje swingowe, bluesowe i solowe. Nie zabraknie takich utworów jak "Sweet Home Chicago", "Gigolo", "My Baby Just Care For Me" czy "Georgia", a także wiele, wiele innych!

Piotr Sznura jest muzykiem, który nie może komponować, ani śpiewać. Wszystko za sprawą tzw. "zespołu zamknięcia", zdiagnozowanego u niego w kwietniu zeszłego roku. Co to oznacza? Dokładnie to, że w bezwładnym ciele jest uwięziony sprawny umysł. Umysł człowieka niebywale utalentowanego, wrażliwego i w 100 proc. oddanego swej pasji.

"Jak do tego doszło? Banalnie. Podczas rozgrzewki przed treningiem (Piotrek dbał o swoją kondycję) nastąpiło zerwanie mięśnia w łydce. Nogę włożono w gips, po jakimś czasie pojawiła się zakrzepica, a w jej skutek udar i niedotlenienie pnia mózgu. Banalne prawda?

Sznurek (tak nazywają Piotra przyjaciele) porozumiewa się z otoczeniem mrugając powiekami. Dwa mrugnięcia na "nie", cztery mrugnięcia na "tak". Gdy czyta mu się alfabet wskazuje litery mrugając. Tworzy w ten sposób wyrazy i całe zdania. Dokładnie tak jak bohater filmu "Motyl i skafander". Nie ma lekko, ale się nie poddaje. Podobnie jak i jego najbliżsi. Tak jak oni, wierzymy, że Piotr do nas wróci. Są ludzie, którzy tego dokonali.

Początkowo staraliśmy się zebrać fundusze na zakup specjalnego urządzenia za pomocą którego Piotr będzie mógł porozumiewać się z otoczeniem wykorzystując ruch gałek ocznych. Koszt zakupu takiego sprzętu to +/- 30 000 zł. Ten cel udało się już osiągnąć dzięki Zakonowi Posługujących Chorym Ojców Kamilianów oraz Instytutowi Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Piotr właśnie uczy się obsługi zakupionego urządzenia.

Teraz gromadzimy środki na codzienną kosztowną pielęgnację i rehabilitację."

Cegiełki o wartości 40 zł dostępne bezpośrednio przed wejściem na koncert!

Zobacz bluenote.poznan.pl