baner

Wieczór z muzyką w stylu Gypsy Swing

2019-09-06 ( piątek )
19:00
Rusałka Poznań

Kategoria: Muzyka

Zagra dla Was:
- Witold Żuromski - gitarzysta , muzyk sesyjny, aranżer, absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od 2004 r. współpracuje z orkiestrą Macieja Szymańskiego, a od 2006 r. koncertuje z piosenkarką Iwoną Loranc. Obecnie wspiera swoją gitarą również: ,,The Quest Music Group'', ,,Swing Control'' i Kasię K8 Rościńską, Agę Czyż, Joannę Dolatę, Krzysztofa Wałeckiego (ex. Oddział Zamkniety, Vintage), Piotra Kałużnego oraz ,,Frenchmana''.

- Leszek Ranz - 'Lehoobass' lubi grać w małych składach, gdzie dobrze słychać co jest grane dobrze i przez kogo. Współpracował m.in. z Hanną Banaszak i Musette Quartet. Ulubione instrumenty to kontrabasy slb Yamaha i akustyczny z lubelskiej fabryki akordeonów, oraz akustyczny fretless Furch. Od lat zachwyca się płytą "Beyond the Missouri Sky" Charlie Haden & Pat Metheny.

- Andrzej Mazurek - wszechstronny muzyk, specjalizujący się w grze na instrumentach perkusyjnych. Współpracował z takimi zespołami i solistami jak Super Duo, Orkiestra Zbigniewa Górnego, Alex Band, Kukla Band, Musette Quartet, Józef Skrzek, Acid Flamenco czy Red Pink. Występował na wielu scenach w Polsce jak i Europie, dokonując licznych nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych. Jest zapraszany do projektów jazzowych, folkowych i rockowych. Od 25 lat współpracuje z Hanną Banaszak.

WSTĘP DARMOWY!
Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

_
opr.LT

Baner