Plakat wydarzenia

Spektakl "Rozmowy diaboliczne"

2019-09-21 ( sobota )
20:00-21:30
Kawiarnia Artystyczna "Kóltura", ul. 23 Lutego 8, Poznań

Kategoria: Inne

Leszek Kołakowski, autor "Rozmów z diabłem", analizuje problemy zawsze najistotniejsze, od wieków sprawiające kłopot teologom, filozofom i każdemu z nas: istnienie w świecie zła, niemożność pogodzenia miłości i sprawiedliwości, Absolutu i przypadku. Każdy, nawet jeśli nie para się na co dzień filozofią, czasami powinien się nad tymi kwestiami zastanowić. Nasze wielkie dobro, miłość ziemska będąca zarazem wielką pokusą rodzą w nas pytania, czy Bóg jest bezsilny, czy zły, czyli ujawniają nasz grzech zwątpienia. Ten zaś rodzi pychę, z której kolejne grzechy wypływają. Ale też i odwrotnie, zło się potrafi na dobro obrócić.
Czy miłość jest grzechem? Czy można wierzyć w Boga, wykluczając Diabła? Czy można odwrócić się od Stwórcy dla miłości do drugiego człowieka? A może taki jest plan Szatana?!
Ascetyczna przestrzeń niewielkiej sali... kapliczki, gdzie z ciemności pojawia się płomień, a wraz z nim pytania i zarzuty kierowane tuż do ucha widza. Nikt nie schowa się w bezpiecznej odległości, gdzieś w ostatnim rzędzie widowni, bo... nie ma widowni. Tu każdy jest częścią sztuki, a może seansu spirytystycznego rozpisanego na trzy diabelskie głosy.

On jest między nami. Diabeł, a może Bóg w diabła zaklęty? Prześmiewczy, irytujący, drażniący, złośliwy, inteligentny, zabawny, podstępny, zaczepny...
Reżyseria - Bogdan Żyłkowski.
Występują - Paweł Wódczyński, Rafał Stawicki, Maksymilian Cichy, Igor Piwoński.

WSTĘP WOLNY!

Zobacz www.facebook.com/events/515153332644585/?notif_t=event_calendar_create&notif_id=1568889400951919