a

Spektakl familijny Piotruś kontra Wilk

2019-10-13 ( niedziela )
12:00
Aula UAM (Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza), ul. Henryka Wieniawskiego 1, Poznań

Kategoria: Muzyka Inne Dziecko

Piotruś kontra Wilk

W czasie koncertu uczestnicy będą świadkami sensacyjnego procesu poszlakowego. Wilk - czarny charakter z baśni muzycznej Sergiusza Prokofiewa "Piotruś i wilk" - staje przed sądem oskarżony o połknięcie żywcem Kaczuszki. Grozi mu dożywotnie zamkniecie w ZOO. Kłopot jednak w tym, że nikt nie widział chwili dokonania przestępstwa. Przed Sędzią staną oprócz oskarżonego: Piotruś, Prokurator oraz muzycy z orkiestry, z maestro Marcinem Sompolińskim na czele. Czy instrumenty muzyczne stające w charakterze świadków zdołają przekonać sędziego o winie Wilka? A może Wilkowi uda się obalić ich zeznania? Jaki będzie wyrok?

Przy okazji obecni na spektaklu wysłuchają nie tylko pięknej baśni muzycznej Prokofiewa i fragmentów utworów muzyki poważnej i rozrywkowej, ale poznają również odpowiedzi na kilka ważnych pytań. Czy flecista kłamie, kiedy mówi, że gra na instrumencie dętym drewnianym? Dlaczego zeznania grupy trzymającej smyczki były rozbieżne? Czy ten sam instrument muzyczny może być raz groźny, a raz łagodny?

Trzymająca w napięciu fabuła sądowa dodana do urzekającej muzyki rosyjskiego kompozytora sprawia, że wiedza o składzie orkiestry symfonicznej i poszczególnych instrumentach jest przyswajana przez słuchaczy w przystępnej formie zabawy.

Piotruś kontra Wilk wystąpią:

  • Andrzej Lajborek jako Sędzia
  • Agnieszka Mazur jako Prokurator
  • Artur Romański jako Wilk
  • Aleksander Gref - dyrygent
  • Orkiestra symfoniczna Collegium F

Bilety w cenie 25, 36, 47 i 70 zł (w zależności od miejsca).

_
opr.LT

Bilety dostępne w: