x

Sławek Uniatowski: Metamorphosis - koncert

2019-10-14 ( poniedziałek )
20:00
Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1, Poznań

Kategoria: Muzyka

Sławek Uniatowski - wokalista, kompozytor, autor tekstów, multiinstrumentalista. Urodził się 11 maja 1984 roku w Toruniu.

Miał 5 lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych. Szybko zainteresował się jazzem, co z kolei zapoczątkowało jego karierę wokalną. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek. Współtworzył toruński zespół Kije, w którym komponował oraz grał na syntezatorach. Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show  "Idol" w telewizji Polsat. Dotarł do finału, a ostatecznie zajął drugie miejsce. W tym samym roku wraz z Marylą Rodowicz nagrał utwór "Będzie to co musi być", wydany na jej płycie "Kochać". W 2006 roku nagrał piosenkę "Kocham cię", która trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu "Ja wam pokażę" w reżyserii Denisa Delica. W tym samym roku wystąpił wraz ze Zbigniewem Wodeckim oraz Janem Kantym Pawluśkiewiczem podczas XLIII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pod koniec 2008 roku założył zespół Uniatowski Project. W 2010 roku zajął pierwsze miejsce na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu, gdzie wykonał utwory "Wymyśliłem ciebie" Andrzeja Zauchy oraz "This Never Happened Before" Paula McCartneya.

Oficjalna premiera debiutanckiej płyty Sławka Uniatowskiego odbyła się 25 kwietnia 2018 roku. Uniatowski "Metamorphosis" to zbiór 13 kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy: Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki. 23 maja 2018 roku ukazał się album "Dobrze, że jesteś" Zbigniewa Wodeckiego, na którym Uniatowski śpiewa utwór "Nie ma jak Bacharach" na podstawie linii melodycznej wymyślonej przez Wodeckiego. W czerwcu 2018 roku wziął udział w Konkursie Premiery na 55. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, podczas którego wykonał utwór z "5 rano" z albumu "Metamorphosis" oraz w koncercie "Piosenka ci nie da zapomnieć". Sławek Uniatowski śpiewa barytonem.

Bilety - 110 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w: