x

Kolęda jest kobietą - koncert

2019-12-12 ( czwartek )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79, Poznań

Kategoria: Muzyka

Polskie kolędy i pastorałki w wyjątkowym wykonaniu! Nietypowy, oryginalny skład, ciekawe aranżacje oraz szlachetne brzmienie.

Po powierzchni świątecznej codzienności pływa wiele obrazów, które niemal wrosły w nas, choć naszymi nie są. Artystki chcą sięgnąć głębiej, do korzeni, aby przywrócić tym wyjątkowym świętom ich nastrój i magię. Stworzyć przestrzeń, w której stają się one czasem powrotu do polskiej tradycji, do dzieciństwa, miejscem spotkań z drugim człowiekiem. Taka wspólna podróż może odbyć się tylko do obszarów, które wszyscy dobrze znamy, które są dla nas niezmiennie szczególne, czyli do polskiej kolędy i pastorałki.

Kasia Pakowska - muzyk, autorka tekstów, pieśniarka i pedagog. Na scenie występuje z autorskim zespołem Charles Pakowsky, w którym komponuje, gra na klawiszach, bębnach obręczowych i theremini, śpiewa oraz pisze teksty. Od lat jest entuzjastką śpiewu tradycyjnego, czemu daje wyraz w zespole Kosy. Założycielka Gabinetu Głosu, w którym pracuje jako nauczyciel emisji głosu i terapeuta. Jako pieśniarka-pedagog prowadzi warsztaty z improwizacji i kompozycji "Pieśni w Kręgu" oraz warsztaty pieśni dla kobiet "Ta, która płynie". Jest absolwentką klasy wokalnej we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz wydziału wokalnego na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa w PWSZ w Nysie. 

Joanna Dudkowska - basistka, kompozytorka, muzyk sesyjny, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, współpracująca z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in. z: Felicjanem Andrzejczakiem, Robertem Chojnackim, Nikim Buzz'em, Izabelą Trojanowską i Urszulą. Koncertowała na największych polskich i zagranicznych festiwalach. Słuchano jej m.in. podczas Sopot Top of the Top, Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki Opole,  Bliuzo Naktys na Litwie, International Blues Challenge 2015 w Memphis w stanie Tennessee, Bass&Beat Festival czy Rawa Blues Festival. Można ja również zobaczyć w programach telewizyjnych (w charakterze basistki): "Jaka to melodia" czy "Szansa na sukces". Przez trzy lata z rzędu Joanna Dudkowska była klasyfikowana w pierwszej trójce najlepszych polskich muzyków bluesowych w ankiecie magazynu "Twój Blues".

Aleksandra Awtuszewska - wiolonczelistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu, stypendystka włoskiej Academia Musicale Chigiana. Przez 10 lat pracowała w orkiestrze Teatru Wielkiego w Poznaniu, gdzie poszerzała swoje umiejętności, a także technikę gry pod wodzą najlepszych dyrygentów Polskich i zagranicznych. Razem z kwartetem smyczkowym koncertowała w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Współpracowała z orkiestrami: Aleksandra Maliszewskiego, Sinfoniettą Polonia, Le Quatro Stagioni oraz z artystami: Celiną Muzą, kompozytorem Piotrem Klimkiem. Brała udział w "Must be the music" razem z zespołem Dominiki Barabas. Od roku 2018 koncentruje się na grze w małych zespołach, projektach solowych. 

Małgorzata Koperska - perkusistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. W latach 2013-14 studiowała również w Universität Der Kunste w Berlinie. Laureatka I nagrody na 10th Italy Percussion Competition. Obecnie perkusistka Teatru Muzycznego w Poznaniu. Ukończyła wiele kursów mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych artystów, jak: Wieland Welzel, David Jackson, Tony Bedewi, Nigel Thomas, Prof. Katarzyna Myćka, Prof. Marta Klimasara, Prof. David Friedman, Prof. John Beck, Se-Mi Hwang.

Kasia Pakowska - wokal, Joanna Dudkowska - gitara basowa, Aleksandra Awtuszewska - wiolonczela, Małgorzata Koperska - perkusjonalia

Bilety - 40 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/