Niedziela pełna atrakcji w Laboratorium Wyobraźni

2020-01-19 ( niedziela )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Kategoria: Inne Oświata Dziecko

Przed Wami NIEDZIELA Z BABCIĄ I DZIADKIEM, czyli warsztaty z okazji Dnia Babci i Dziadka, które udowodnią, że nauka może być ponadpokoleniową przygodą, oraz będą znakomitą okazją do wspólnej zabawy seniorów i juniorów.

Uwaga! Dla osób, które ukończyły 65. rok życia, oraz dla emerytów i rencistów organizatorzy przygotowali bilety ulgowe.

PAKIET PEŁNY (3 ATRAKCJE):

  • Experymentarium: Lodowe królestwo

Przed uczestnikami zimowa przygoda w krainie śniegu i lodu! Lodowe królestwo to niezwykła kraina rządząca się własnymi prawami, które będziecie badać eksperymentalnie w trakcie warsztatów. Stworzycie sztuczne kryształy, na przykładzie których spróbujecie zrozumieć zachowanie lodu. Sprawdzicie, dlaczego lód unosi się na wodzie i jakie ma to znaczenie dla zimujących roślin i zwierząt. Zbadacie również, co to jest struktura krystaliczna i jaki ma ona związek ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie w okresie zimowym. Sprawdzicie też, co wspólnego mają ze sobą kryształy lodu i opadające z drzew liście.

  • Ekspozycja na Wystawie Zielonej "Barwy, światło i ruch"

Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem "stroboskop"? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach naszej najnowszej Ekspozycji! Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji "Barwy, światło, ruch" z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.

  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium uczestnicy siedzą na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierzecie się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym, co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/B.

Godzina rozpoczęcia: 10:00. Czas trwania: 3 godz.

Można wybierać również pojedyncze atrakcje.

Godzina rozpoczęcia: 13:30. Czas trwania: 1 godz.

Bilety: tutaj.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl