Plakat wydarzenia ze zdjęciem aktorów w trakcie spektaklu

Czarodziejski flet - spektakl online

2020-06-26 ( piątek )
18:00-21:00
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki, ul. Aleksandra Fredry 9, Poznań

Organizatorzy zapraszają na kolejny spektakl w ramach akcji Opera Otwiera Archiwum. "Czarodziejski flet" w reżyserii Sjarona Minailo miał premierę na scenie Teatru Wielkiego w 2017 roku. Ceniony twórca podjął próbę nowego odczytania uwielbianego arcydzieła Mozarta. Z myślą o tej inscenizacji powstały listy-monologi, stanowiące filozoficzny komentarz do treści opery. Są one odczytywane przez uznanego aktora Jerzego Radziwiłowicza.

W rolach głównych występują Paweł Brożek, Roma Jakubowska-Handke, Szymon Kobyliński i Jaromir Trafankowski. Jako Królową Nocy usłyszymy Aleksandrę Olczyk, która swoją interpretacją tej wymagającej partii zachwyciła już publiczność berlińskiej Komische Oper i Teatro Real w Madrycie. Kierownictwo muzyczne objął maestro Gabriel Chmura.

Dostęp do spektaklu jest bezpłatny, ale jeżeli chcecie wesprzeć Teatr Wielki czasie pandemii, to można dokonać zakupu specjalnych biletów na stronie eWejsciówki.pl: http://bit.ly/37TYurE. To symboliczne cegiełki, którymi dobrowolnie możecie wesprzeć organizatorów.

Zobacz www.facebook.com/events/2125593564303336/?active_tab=about