Dłonie na tle pomarańczowego napisu (liczba 52)

Iluzja na najwyższym, światowym poziomie zawita ponownie do Poznania. We wrześniu odbędzie się druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Iluzji 52.

Podczas dwóch wrześniowych weekendów będzie można obejrzeć sztukę iluzji w dwóch różnych odsłonach - ulicznej i teatralnej (14-15 września - Stary Rynek / plac Wolności; 21-22 września - Scena na Piętrze).

Głównym punktem festiwalu będzie 52. Gala, która odbędzie się 21 września. Podczas niej widzowie obejrzą iluzję w najlepszej odsłonie. Każdy z zaproszonych artystów zaprezentuje specjalnie przygotowany program, dzięki czemu widzowie będą mogli zobaczyć pokazy przedstawiające różne oblicza iluzji. Ideą festiwalu 52, a w szczególności Gali, jest przedstawienie iluzji jako sztuki, czegoś więcej niż tylko rozrywki, a iluzjonistów jako artystów w pełnym tego słowa znaczeniu.

Gwiazdą Gali 52 będzie amerykański artysta Darwin Ortiz. Jest on najwybitniejszym twórcą efektów karcianych naszych czasów, podziwianym na całym świecie. To prawdopodobnie jedyna okazja, by zobaczyć jego występ w Polsce.

W programie festiwalu nie mogło zabraknąć sekcji poświęconej naszym najmłodszym widzom. 52 Junior to specjalnie przygotowane show, które wprowadzi dzieci w krainę magii.
W czasie festiwalu odbędzie się również cykl wykładów i warsztatów dla profesjonalistów - 52 Pro.
Międzynarodowy Festiwal Iluzji 52 to niepowtarzalna okazja, aby na żywo przekonać się, czym jest iluzja, i stać się częścią spektaklu, który na długo pozostanie w pamięci.

Szczegółowy program dostępny na stronie Estrady Poznańskiej.

Miejsce i koszt wydarzeń:

  • 14-15 września - Stary Rynek / plac Wolności (wstęp wolny)
  • 21-22 września - Scena na Piętrze (obowiązują bilety)

52. Gala:

  • 60 zł,
  • w dniu wydarzenia - 65 zł.

52 Junior - 15 zł (bilety dotyczą także opiekunów).

Bilety dostępne na portalu Bilety24.pl oraz stacjonarnie w kasie Kino Muza w Poznaniu.