Plakat: księżyc, otwarta książka, liście

Noc Księgarń

2019-09-20 ( piątek )
18:30
Wybrane księgarnie w Poznaniu

W Wielkopolsce do zabawy włączyły się cztery księgarnie z Poznania: Księgarnia z Bajki, Księgarnia Arsenał, Księgarnia Galeria CUD i Księgarnia Św. Wojciecha. Poznaniacy mogą wybierać spośród wydarzeń dla młodszych i starszych czytelników. W księgarni dla dzieci Z bajki działającej na Oś. Przyjaźń o 18.30 zacznie się uroczyste podsumowanie konkursu Bajka za bajkę oraz spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką, która podarowała światu m.in serię książek o Zosi (Wydawnictwo Nasza Księgarnia).
W księgarni CUD przy ulicy Św. Marcin od 18:30 potrwa Wieczorna Akademia Zdrowia - CUD, czyli spotkania poświęcone profilaktyce zdrowia. Księgarze zaprezentują książki poświęcone dbałości o zdrowie. Uczestnicy spotkania będą mogli bezpłatnie przebadać swój organizm na analizatorze kwantowym i otrzymać indywidualne zalecenia dietetyczne i żywieniowe. W trakcie wydarzenia przewidziana jest także wystawa biżuterii autorskiej, pokazy i konsultacje z zakresu kosmetyki organicznej.
W księgarni Arsenał odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pakułą, autorem książki "Chawerim. Poznańscy Żydzi". W księgarni Św. Wojciecha będzie można z kolei posłuchać rozmowy z Weroniką Kurosz, autorką książki "Tramwaj Eliasza", po niej na młodszych czytelników czekają warsztaty plastyczne "Wejdź do fortecy Eliasza" oraz konkurs - kręcenie bączków na czas. O 19.30 rozpocznie się spotkanie z Janem Grzegorczykiem, autorem książki "Posłańcy uśmiechu".
Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Nocy Księgarń jest bezpłatny. Pełny program na stronie www.nocksiegarn.pl.

Zobacz www.nocksiegarn.pl/