Seniorzy zwiedzają wystawę

Ostrów Tumski przez wieki - oprowadzanie dla seniorek i seniorów

2019-09-25 ( środa )
16:00
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań

Brama Poznania zaprasza na zwiedzanie ekspozycji w towarzystwie przewodnika, który opowie o historii i dziedzictwie Ostrowa Tumskiego, z wykorzystaniem multimediów i audioprzewodnika.

Podczas oprowadzania "Ostrów Tumski przez wieki" przewodnik przedstawi ponad 1000-letnią historię wyspy katedralnej. Ostrów Tumski to ważne miejsce na mapie Poznania, to tutaj kształtowała się polska państwowość, właśnie stąd chrześcijaństwo zaczęło promieniować na ziemie polskie. W katedrze na Ostrowie Tumskim spoczywają pierwsi władcy Polski. Ostrów to także wyspa na Warcie o wielu walorach przyrodniczych oraz miejsce rozwoju poznańskich tradycji akademickich, a także mecenatu sztuki. Wiele wydarzeń związanych z Ostrowem Tumskim miało kluczowe znaczenie dla całego kraju.

Podczas spotkania na ekspozycji uczestnicy wspólnie zwiedzą cztery sale wystawiennicze, a przewodnik przybliży dzieje poznańskiego grodu na Ostrowie Tumskim od IX wieku, poprzez przełomowe znaczenie chrztu Mieszka I, złoty wiek renesansu, historie związane z odzyskaniem niepodległości, kończąc na przełomowych odkryciach archeologicznych na Ostrowie Tumskim, które miały miejsce pod koniec wieku XX.

Seniorki i seniorzy będą mieli możliwość zapoznania się z multimedialną, interaktywną ekspozycją Bramy Poznania. Przewodnik udowodni, że obcowanie z nowoczesnymi technologiami jest łatwe i przyjemne. Propozycja Bramy Poznania to połączenie nowoczesnego stylu zwiedzania z tradycyjną obecnością przewodnika służącego pomocą - również w korzystaniu ze zdobyczy techniki.

Informacje praktyczne:

  • Zapisy: pod numerem telefonu 61 647 7634 lub osobiście w Bramie Poznania.
  • Oprowadzanie bezpłatne.
  • Czas trwania: około 75 minut.

Zobacz bramapoznania.pl