Plakat wydarzenia. Seniorzy siedzą na krzesłach podczas koncertu przed Urzędem Miasta Poznania.

Koniec września to jednocześnie początek dziewiątej edycji imprezy "Senioralni. Poznań". Centrum Inicjatyw Senioralnych po raz kolejny wraz z partnerami - instytucjami, uniwersytetami, organizacjami pozarządowymi - przygotowało mnóstwo ciekawych wydarzeń dedykowanych najstarszym mieszkańcom Poznania.

"Senioralni" to cykl otwartych wykładów, warsztatów, koncertów i drzwi otwartych w przeróżnych miejscach posiadających ofertę skierowaną do seniorów.Inauguracja tegorocznej imprezy odbędzie się w sobotę 28 września o godz. 11.00 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania. Tego dnia Prezydent Poznania tradycyjnie przekaże seniorom i seniorkom klucze do bram miasta. Wręczone zostaną kolejne certyfikaty w ramach akcji "Miejsce przyjazne seniorom". Po części oficjalnej odbędzie się koncert Krystyny Giżowskiej "W drodze do Fontainebleau, czyli witamy polską złotą jesień". Na scenie wystąpi też Bartosz Kuczyk. W programie również pokaz tańca w wykonaniu Mariny Ostapei. Centrum Medyczne Synexus, partner główny jesiennego cyklu wydarzeń, zaprosi seniorów do udziału w bezpłatnych badaniach kontrolnych, z których będzie można skorzystać przez cały czas trwania "Senioralnych".  

"Senioralni" potrwają w tym roku do 11 listopada

Po raz kolejny integralną częścią "Senioralnych" będą targi VIVA SENIORZY! Jubileuszowa, dziesiąta edycja wydarzenia odbędzie się w 25 i 26 października na terenie MTP, w pawilonie nr 3. Targi podzielone zostaną na cztery bloki tematyczne: aktywność, zdrowie, wiedza i otoczenie. Targi to również bardzo ciekawa propozycja artystyczna. Pierwszego dnia na targowej scenie wystąpi Grażyna Brodzińska, a dzień później pojawi się na niej Halina Frąckowiak. Podczas targów seniorzy będą mogli wziąć udział m.in. w warsztatach z obsługi komputera czy smartfona. Program przewiduje również zajęcia związane z aktywnością fizyczną i tańcem, warsztaty ogrodnicze, zielarskie i kulinarne oraz strefę kosmetyczną.

Więcej na temat targów:http://centrumis.pl/edycja-2019.html

Szczegółowy program wydarzeń z informacją o zapisach zostanie opublikowany w dniu inauguracji na stronie www.centrumis.pl. Podczas inauguracji dystrybuowany będzie również w formie papierowej. Później dostępny będzie m.in. w Centrum Inicjatyw Senioralnych (ul. Mielżyńskiego 24).

opr.sw

Zobacz centrumis.pl/