Dziecko wącha kwiaty.

Co widzą oczy? Jakie bodźce odczuwa skóra? Jakie dźwięki trafiają do naszych uszu? Ludzkie zmysły to bardzo ciekawe i zastanawiające zjawisko. O tym, jak funkcjonują, będzie można przekonać się odwiedzając interaktywną wystawę edukacyjną "Zmysły w akcji" w Avenidzie Poznań.
Zmysły to zdolność odbierania bodźców wewnętrznych. Na każdy z nich wpływa inny narząd, w którym najważniejszą rolę odgrywają receptory. Tak sprawy wyglądają w teorii. Jak zatem jest w praktyce?
Zmyły pozwalają odkryć otaczający nas świat. Dzięki nim możemy słyszeć, czuć, a także smakować. Serdecznie zapraszamy na interaktywną wystawę edukacyjną "Zmysły w akcji", która pozwoli lepiej poznać otaczającą nas rzeczywistość. A jak wiemy, najlepsza nauka jest przez zabawę i doświadczenie - zachęca Katarzyna Korpak, Dyrektor Avenidy Poznań.
Na zwiedzających czeka ponad 30 interaktywnych stanowisk doświadczalnych. Będzie można sprawdzić balans swojego ciała na dysku równowagi, poczuć stopami różne rodzaje podłoża, tworzyć figury z piasku za pomocą talerzy Chladniego, a nawet wejść do linowej dżungli. Oprócz wiedzy, którą można wynieść z wystawy, jest to także okazja do integracji i dobrej zabawy.
Interaktywną wystawę "Zmysły w akcji" można zwiedzać w Avenidzie Poznań od 17 października do 2 listopada w godzinach funkcjonowania Centrum. Korzystanie ze stanowisk jest bezpłatne.

Zobacz www.avenidapoznan.com/sklepy/wszystko/