Plakat wydarzenia

Targi VIVA SENIORZY! obchodzą w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Jubileuszowa edycja targów VIVA SENIORZY! odbędzie się 25 i 26 października w godz. 10.00-17.00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w pawilonie nr 3, przystosowanym do potrzeb osób starszych i o ograniczonej sprawności ruchowej.

Targi podzielone zostaną na cztery bloki tematyczne: aktywność - czyli blok, w którym prezentowane będą zagadnienia związane z turystyką, klubami seniora, a także urodą i stylem, zdrowie - prezentacja produktów i usług dostosowanych do potrzeb seniora, wiedza - część poświęcona edukacji i rozwojowi, pojawi się także blok dedykowany otoczeniu, który podejmie tematykę infrastruktury, bezpiecznego domu czy spraw związanych z pomocą w życiu codziennym.

Targi to również bardzo ciekawa propozycja artystyczna. 25 października odbędzie się koncert obdarzonej niezwykłą siłą wyrazu i czarującą osobowością - Grażyny Brodzińskiej. Wypełnią go dźwięki największych przebojów muzyki klasycznej i musicalowej, utwory ze światowego repertuaru oraz polskie piosenki lat 20. i 30. Z kolei 26 października na targowej scenie pojawi się wielka dama polskiej piosenki - Halina Frąckowiak.

W programie targów znalazła się m.in. konferencja "Polska dostępna dla seniorów", Turniej o tytuł Mistrza Wielkopolski w Szachach oraz warsztaty i wykłady florystyczne. Działać będzie również specjalna strefa zdrowia i strefa sportowo-taneczna, gdzie seniorzy będą mogli uczestniczyć w zajęciach gimnastycznych, obejrzeć niezwykły pokaz zumby czy pokaz tańca w wykonaniu tancerzy Teatru Muzycznego w Poznaniu. Podczas targów poznamy też laureatów Konkursu VIVA Wielkopolski Senior! i Laur Seniora.

Targi VIVA SENIORZY! są po raz kolejny integralną częścią jesiennego cyklu wydarzeń "Senioralni. Poznań", który potrwa w tym roku do 10 listopada.

Szczegółowy program targów dostępny jest na stronie: www.vivaseniorzy.pl.

Bilety na Targi VIVA SENIORZY! dostępne są na stronie: www.vivaseniorzy.pl (do 24 października): bilet jednodniowy - 12 zł, bilet wielokrotny - 17 zł. Bilety w kasach (25 i 26 października): bilet jednodniowy - 13 zł, bilet dwudniowy - 20 zł, bilet jednodniowy z wjazdem - 25 zł, bilet dwudniowy z wjazdem - 35 zł.

Bilety dostępne również stacjonarnie w sklepach sieci Empik.