Plakat filmu: w prawym dolnym rogu postać kobiety celującej z kuszy, w tle islandzki krajobraz.

Kinoteatr Dostępny - "Kobieta idzie na wojnę" z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących

2020-10-02 ( piątek )
Brama Poznania, ul. Gdańska 2, Poznań

Fundacja Mili Ludzie zaprasza na bezpłatne pokazy filmów z audiodeskrypcją i tłumaczeniem/napisami dla osób niesłyszących!
26 września 2020 r. o godz. 20.30 w amfiteatrze Bramy Poznania przy ul. Gdańskiej 2 odbędzie się pokaz filmu "KOBIETA IDZIE NA WOJNĘ".
Film pokazany będzie z audiodeskrypcją i napisami dla osób niesłyszących!
Opis filmu:
Halla prowadzi podwójne życie: ukrywając się pod pseudonimem "Kobieta z Gór", niczym superbohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.
"Kobieta idzie na wojnę" to drugi film Islandczyka Benedikta Erlingssona, reżysera obsypanego nagrodami filmu "O koniach i ludziach" (nagroda za najlepszy debiut reżyserski na MFF w San Sebastian, 5 Nagród Edda). "Kobieta idzie na wojnę" w ubiegłym roku zelektryzowała publiczność festiwalu w Cannes, otrzymując Nagrodę Stowarzyszenia Autorów, Reżyserów i Kompozytorów (SACD), a następnie została uznana za Najlepszy Europejski Film Roku, wygrywając Nagrodę Lux. Występująca w głównej roli Halldóra Geirharðsdóttir nominowana była do nagrody dla Najlepszej Europejskiej Aktorki, konkurując z Joanną Kulig.
Zachwycona filmem Erlingssona amerykańska aktorka i reżyserka Jodie Foster nie tylko nabyła prawa do amerykańskiego remake'u, ale ogłosiła, że sama go wyreżyseruje i wcieli się w główną rolę! "Zafascynowała mnie ta bohaterka. To silna kobieta, która walczy o środowisko i potrafi zaryzykować wszystko, żeby postąpić tak, jak uważa za słuszne" - stwierdziła Foster. Amerykańska gwiazda doceniła też obecny w filmie "fascynujący miks humoru i emocji".
Reżyseria: Benedikt Erlingsson
Produkcja: Francja, Islandia, Ukraina, 2018,
Czas trwania: 101 min.
Liczba miejsc ograniczona! Wstęp bezpłatny!
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: http://app.evenea.pl/event/kobietaidzie/
Pokaz odbędzie się w ramach projektu "Kinoteatr Muzyczny - dostępny!", współfinansowanego ze środków budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera

Zobacz www.facebook.com/events/814342672673355/