Informacje o akcji występujące również w opisie wydarzenia.

Organizatorzy zapraszają na Babi Targ w sieci pod hasłem WspieraMy kobiety. W ciągu kilkudniowej akcji, która odbędzie się w grupie pod nazwą 'Babi Targ w sieci' na Facebooku, będą zbierane pieniądze na poznański oddział Centrum Praw Kobiet, które wspiera kobiety zagrożone i doświadczające przemocy.

Przełom listopada i grudnia to szczególny moment - w tym czasie na całym świecie odbywają się wydarzenia związane z Kampanią 16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć.

Ty też możesz się włączyć i wesprzeć kobiety! Wystarczy, że przejrzysz swoje szafy, wybierzesz ubrania, które chciałabyś puścić w obieg i wystawisz je do sprzedaży w grupie, a potem sama znajdziesz coś dla siebie wśród rzeczy wystawionych przez inne uczestniczki akcji. Kupując je, wesprzesz działania fundacji!

Na czym to polega?

1. Masz ubranie/ ubrania, których już nie nosisz? Wystaw je w grupie Babi Targ w sieci. Administratorki zatwierdzą Twój post najwcześniej 4 grudnia, w dniu rozpoczęcia wydarzenia, ale możesz go dodać już wcześniej.

2. Chcesz coś kupić? Obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy", więc najlepiej napisz komentarz pod postem i wyślij wiadomość do Wystawiającej. Umówcie się na odbiór, a następnie wpłać umówioną kwotę na zbiórkę na rzecz Centrum Praw Kobiet utworzoną na portalu zrzutka.pl i prześlij Wystawiającej potwierdzenie przelewu. Zrób to do wtorku, 8 grudnia.

3. Spotkajcie się w umówionym miejscu i czasie, aby przekazać/ odebrać sprzedaną/ kupioną rzecz.

Pamiętajcie o zachowaniu środków bezpieczeństwa oraz wypraniu i wyprasowaniu ubrań.

Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.