Symbole róznych rzeczy, które można będzie wystawić i kupić podczas garażówki (np: kwiaty, dzbanek, kubek, ubrania, książki, obrazki).

Poznańska Garażówka na rzecz osób szukających azylu w Polsce i Litwie

2021-11-11 ( czwartek )
Św. Marcin/Kantaka, Poznań

Druga odsłonę 11. Poznańskiej Garażówki! Tym razem na ulicy Św. Marcin 11 listopada, w godzinach od 11.00 do 15.00, przy okazji Imienin Ulicy Św. Marcin - DOBROczynię.

Poznańska Garażówka to oddolna inicjatywa, której celem jest wsparcie osób z doświadczeniem uchodźczym oraz prowadzenie akcji informacyjnych. Pierwsza wyprzedaż garażowa miała miejsce w 2017 roku, a od tamtego czasu udało się zebrać i przekazać organizacjom pomocowym łącznie ponad 400 tysięcy złotych! Zebrane podczas listopadowej edycji pieniądze, podobnie jak te z wrześniowej, zostaną przeznaczone na pomoc osobom szukającym azylu w Polsce i Litwie.

O co chodzi w Garażówce? Idea jest prosta:

Jeżeli zalegają Ci w szafie niepotrzebne ubrania, na półkach kurzą się książki, a ogromnej ilości kubków, wazonów, planszówek, korali i innych dzieł sztuki nie masz już gdzie upychać, Poznańska Garażówka przychodzi z pomocą. Zgłoś swoje stoisko, daj rzeczom drugie życie i wspomóż osoby ubiegające się o azyl w Polsce i Litwie.

Tworzysz, prowadzisz warsztaty, oferujesz usługi lub może masz coś do sprzedania? Wyślij zgłoszenie na: garazowka.poznan@gmail.com. Zgłoszenia do 7 listopada.

Chcesz coś kupić? Po prostu przyjdź! W punkcie informacyjnym wymienisz gotówkę na specjalne bony, którymi zapłacisz na wszystkich stoiskach Poznańskiej Garażówki.

Do kupienia: rękodzieło, książki, płyty, zabawki, bilety na spektakle, koncerty i do kina oraz wiele innych niesamowitych rzeczy. Jak zawsze będzie na Ciebie czekała strefa gastro z ciastami, zupami, kawą, herbatą i przeróżnymi pysznościami od poznańskich kawiarni, restauracji i przyjaciół Garażówki.

Dochód z Poznańskiej Garażówki zostanie przekazany osobom, kolektywom i organizacjom działającym na rzecz osób szukających azylu w Polsce i Litwie.