plakat

Tegoroczna edycja przejazdu Gwiazdorów przez Poznań ma dodatkowy, szczytny cel - zbiórkę pieniędzy na chorego Filipka.

Filipek urodził się z zespołem wad wrodzonych (niedrożny przełyk, niedrożny odbyt i skomplikowana wada serca). Jest po kilkunastu zabiegach na bloku operacyjnym i 8 bardzo poważnych operacjach. Pomimo przeciwności losu Filipek walczy i gdy tylko wychodzi ze szpitala cieszy się w 100 procentach każdym dniem. Jego rodzice, wraz z lekarzami, robią wszystko co w ich mocy, by zapewnić maluchowi normalne życie.

Wszystkie środki z zakupu pakietów startowych - 30 zł, a także z licytacji, które odbędą się na mecie, zostaną przeznaczone na jego leczenie i rehabilitację.

Pakiety startowe można zakupić już teraz w poznańskim sklepie Bike Atelier (ul. Naramowicka 186), jak również w dniu imprezy.  Na licytacji będzie można zakupić m.in. kalendarz Lecha Poznań z autografami piłkarzy, płytę zespołu Lombard z podpisami, czy też osobisty trening personalny u znanej instruktorki fitness, Agaty Szyszki.

Przejazd rozpocznie się przy sklepie Bike Atelier, 17 grudnia, o godz. 11. Przy zamkniętym ruchu  drogowym, w eskorcie policji, świąteczny peleton przejedzie ulicą Szelągowską, Garbary, Stary Rynek, Paderewskiego, Plac Wolności, 27 Grudnia, Fredry, Roosevelta, Bukowską, Grunwaldzką, Bułgarską, Polska, Dąbrowskiego, Botaniczną oraz wzdłuż Jeziora Rusałka. Meta przejażdżki usytuowana będzie nad Jeziorem Strzeszyńskim. Zaplanowano tam konkursy, muzykę, ognisko z kiełbaskami oraz inne atrakcje. Cała trasa ma 22,3 kilometra i będzie pokonywana w spokojnym tempie.

W ramach pakietu każdy startujący otrzyma czapkę Gwiazdora, jednak organizatorzy zachęcają uczestników do tego, by ubrać  się w pełny, czerwony strój. Im bardziej kreatywnie i wesoło, tym lepiej.

Zobacz www.facebook.com/events/746971162158900/