plakat

Pierwsza nocna edycja Posnania Bike Parade

15.06.2019
17:00

W sobotę, 15 czerwca, odbędzie się wyjątkowa, piąta edycja Posnania Bike Parade. W tym roku rowerzyści na ulice Poznania wyjadą pod osłoną nocy i rozświetlą miasto feerią neonowych kolorów. Atrakcje towarzyszące paradzie rozpoczną się już od godziny 17:00.

Posnania Bike Parade to wielkie, kolorowe święto wszystkich rowerzystów, które na stałe wpisało się już w tradycję poznaniaków. Tegoroczna, piąta edycja wystartuje i zakończy się bezpośrednio pod wejściem do Posnanii. Pierwsze 1000 osób, które zarejestruje się na stronie www.posnaniabikeparade.pl lub na miejscu startu, otrzyma atrakcyjny pakiet startowy, w skład którego wchodzą neonowe dodatki i ubrania. To m.in. dzięki nim rozświetlą oni Poznań.

Specjalne przygotowania do nocnego przyjazdu rozpoczną się już o godzinie 17:00. Posnania zaprosi wtedy poznaniaków na rodzinny piknik i wspólne przygotowywanie jednośladów. Przystrajanie rowerów, malowanie kasków, twarzy oraz wspólna rozgrzewka - to wszystko czekać będzie na piknikujących. O bezpieczeństwo rowerzystów zadba Policja, która będzie znakować rowery.

Na terenie Posnanii staną food trucki, w których będzie można spróbować różnorodnych smakołyków. O dobry humor najmłodszych zatroszczą się animatorzy, którzy zaproponują specjalne zabawy.