fot. worldrowing

Puchar Świata Seniorów w Wioślarstwie

21.06 – 23.06.2019

Tor Malta dostał prawo organizacji jednych z trzech zawodów Pucharu Świata w wioślarstwie w 2019 roku - będzie to druga impreza, po zmaganiach w Płowdiw, a przed finałem w Rotterdamie.

Jest to prestiżowa impreza wioślarska, organizatorami są najlepsze tory regatowe. Tor regatowy wraz zapleczem technicznym jest jednym z najbardziej znanych tego typu obiektów na świecie. Od Mistrzostw Świata w kajakarstwie, które odbyły się tu w 1990 r. Malta znana jest jako ośrodek sportów wodnych dysponujący pełnym zapleczem w postaci między innymi: wyspy startowej, trybun, wież sędziowskich startu i mety oraz wieżyczek pośrednich, hangarów dla łodzi, wyspy dekoracyjnej, licznych budynków administracji toru oraz pełnym zapleczem sanitarnym.

Zasady zawodów:
Na każdym etapie (regatach) Pucharu Świata, w każdej konkurencji rozgrywanej podczas igrzysk olimpijskich punktami nagradzana jest osada krajowa, która osiągnęła najwyższe miejsce. Punkty otrzymuje siedem pierwszych osad. Pierwsze miejsce otrzymuje 8 punktów, drugie - 6 punktów, a każde kolejne o punkt mniej. Lider danej konkurencji nosi żółtą kamizelkę.

Mistrzem Pucharu Świata w wioślarstwie zostaje krajowa osada, która zgromadziła najwięcej punktów z trzech regat dla danej konkurencji. Kraj, który zdobędzie najwięcej punktów we wszystkich konkurencjach wygrywa cały Puchar Świata w Wioślarstwie.

Zapraszamy do kibicowania najlepszym osadom wioślarskim.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Dla kibiców przewidziane są liczne atrakcje w tym bogaty program animacji - strefa Enea dla dzieci.

Zobacz www.worldrowing.com/