Po prawej szare zdjęcie, cykl, organizator wydarzenia. Po prawej szczegółowy program w różowych i fioletowych ramkach.

Lekcje online z Polskim Teatrem Tańca!

2020-06-14 ( niedziela ) – 2020-06-19 ( piątek )
Studio Polskiego Teatru Tańca, ul. Kozia 4, Poznań, online

CLASS (H) with us! Lekcje online z Polskim Teatrem Tańca! W przyszłą niedzielę 14 czerwca rozpoczyna się cykl krótkich lekcji z tancerzami Polskiego Teatru Tańca w przestrzeni Internetu. Każdego dnia, zespół rozpoczyna swoją pracę od lekcji. Ma ona na celu rozgrzać i przygotować tancerza do próby. Ze względu na zróżnicowany, bogaty repertuar, trening jest rozbudowany i wszechstronny. Organizator chce dać Wam próbkę swoich lekcji i zachęcić do wspólnego ćwiczenia.

Program:

 • Niedziela, 14.06 Sunday improvisation/ Improwizacja
  Prowadzenie: Michał Przybyła|
  Lekcja ta pozwoli Wam popracować nad uważnością- byciem tu i teraz oraz świadomością ciała, a także zachęci do poszukiwań wewnątrz własnego ciała, jak i przestrzeni wokół.
  Organizatorzy zachęcają do włączenia własnej muzyki w tle.
 • Poniedziałek, 15.06 Monday workout / conditioning
  Prowadzenie: Julia Hałka
  Trening ten składa się z trzech części: rozgrzewki bazującej na powitaniu Słońca z jogi, interwałów-serii ćwiczeń, które wzmocnią Wasze mięśnie i poprawią kondycję oraz stretchingu (rozciągnięcia mięśni), niezbędnego po każdym wysiłku.
  Przygotujcie obuwie sportowe i włączcie motywującą muzykę w tle!
 • Wtorek, 16.06 Physical Tuesday / taniec fizyczny
  Prowadzenie: Paweł Malicki
  Aktywna rozgrzewka, ćwiczenia na podłodze przygotują Was do dynamicznej kombinacji na koniec, która pozwoli Wam popracować nad różnymi elementami floor work.
 • Środa, 17.06 Inhale, exhale / Pilates
  Prowadzenie: Katarzyna Rzetelska
  Technika ta wzmocni Wasze mięśnie, zwłaszcza centrum (mięśnie brzucha, bioder i pleców), poprawi elastyczność ciała, a także pozwoli skoncentrować na pracy z oddechem.
 • Czwartek, 18.06 Ballet Thursday/ taniec klasyczny
  Prowadzenie: Adrian Radwański
  Akompaniament: Zuzanna Majewska
  Lekcja ta skupia się na ćwiczeniach przy drążku, z fr. barre (zamiast niego można użyć krzesła). Jest to solidna rozgrzewka, gdzie pracujemy nad koordynacją, elastycznością i równowagą, by później móc kontynuować ćwiczenia na "środku" (bez drążka).
 • Piątek, 19.06 Contemporary Friday/ taniec współczesny
  Prowadzenie: Patryk Jarczok
  Lekcja tańca współczesnego z elementami floor work oraz improwizacji, podczas której popracujecie nad różnymi jakościami ruchu.

Premiery każdego z odcinków cyklu odbywać się będą codziennie o godz. 10.00 na profilu FB Polskiego Teatru Tańca. Klipy z zapisem ćwiczeń dostępne będą przez tydzień od momentu pierwszego pokazu. Lekcje prowadzone będą w języku polskim i angielskim.
Cykl odbywa się w ramach projektu CLASH! When Classic And Contemporary Dance Collide And New Forms Emerge, współfinansowanego z unijnego programu Kreatywna Europa (Grant Agreement No 2018-2032/001-001)

Zobacz www.facebook.com/events/713375179417280/