Treningi ogólnorozwojowe dla dzieci 7-10 lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.
Nabór do 21.04.2022 r.
Dzieci z niepełnosprawnością często napotykają na swojej drodze bariery w związku z możliwością uczestnictwa w zajęciach sportowych. Chcemy spełniać również ich marzenia o strzelonej bramce, spotkaniu z kolegami, czy po prostu dobrej sportowej zabawie. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Akademia przy współpracy z Fundacją ogłasza nabór do grupy Sportowych Marzycieli, czyli treningów piłkarskich dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Zajęcia będą odbywać się w każdy piątek o godzinie 17:00 na boisku V LO w Poznaniu. Dzięki sportowej inicjatywie najmłodsi mają realną szansę na poprawę funkcjonowania poznawczo-motorycznego, poprawy stanu zdrowia psychofizycznego, nabrania pewności i wiary w siebie. Jak dołączyć do grupy Sportowych Marzycieli? Szczegóły poniżej.
Kim są Sportowi Marzyciele?
To grupa dedykowana dla dzieci w wieku 7 - 10 (chłopców i fdziewczynek) lat z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, które uwielbiają zajęcia sportowe, a w szczególności lubią piłkę nożną. Zajęcia ruchowe z elementami piłki nożnej skupiają się na rozwoju poznawczym, motorycznym i opierają się na elementach kognitywistyki w normie, psychologii dziecka z niepełnosprawnością intelektualną. Wykorzystywane będą także elementy metod z zakresu pedagogiki specjalnej. Trening będzie składać się z ćwiczeń ogólnorozwojowych dostosowanych do umiejętności i możliwości zdrowotnych dziecka oraz całej grupy. Zajęcia mają charakter terapeutyczno - sportowy. Treningi prowadzić będzie wykwalifikowana kadra w zakresie pedagogiki specjalnej. Grupę Sportowych Marzycieli wspiera Laboratorium Pedagogiki Specjalnej st. wykładowca dr Beaty Tylewskiej Nowak. To tutaj dzieci stawiają pierwsze kroki ku spełnieniu swoich sportowych marzeń!
Przed rozpoczęciem regularnych zajęć rodzice zostaną zaproszeni na rozmowę, w celu zapoznania się z historią dziecka, tak aby trening był dostosowany do jego możliwości fizycznych i psychicznych.
Treningi prowadzić będzie wykwalifikowana kadra w zakresie pedagogiki specjalnej.
Pierwszy miesiąc jest bezpłatny. Po miesiącu bezpłatnych zajęć składka wynosi 120 zł. Składka obejmuje opłatę obiektu, współpracę z RehaSportem i Wielkopolską Przychodnią Sportowo - Lekarską. Dzięki temu dzieci będą mogły odbyć bezpłatne konsultacje ortopedyczne.
Zapisy: formularz on-line. Po rejestracji, na adres mailowy trafiają wszelkie informacje dotyczące treningów. telefonicznie - 698 321 036 lub na adres email: a.wrobel@akademiareissa.pl. Nabór trwa do 21 kwietnia 2022 roku. Z każdym zainteresowanym organizator będziey kontaktować się telefonicznie.
Aktywność fizyczna znacząco poprawia funkcjonowanie psychospołeczne, w tym zmniejsza ryzyko depresji i innych zaburzeń zdrowia psychicznego. Dodatkowo zajęcia sportowe wpływają na budowanie postrzegania swoich możliwości oraz podniesienia samooceny. Stanowią element rehabilitacyjny, a także pole do ekspresji emocji. Czas wolny w formie zajęć sportowych dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną to możliwość rehabilitacji poprzez zabawę, a to przyczynia się do stymulacji rozwoju. Niepozorne zajęcia mogą być kluczowym elementem rozwoju osobistego i fizycznego dziecka, to również szansa na to, aby spełniać swoje marzenia.