5 koł olimpijskich wypełnionych plasteliną w odpowiednich kolorach po nimi tytuł konkursu czarna czcionka na jasnym tle

Wojewódzki Dziecięcy Olimpijski Konkurs Sztuki i Literatury

10.04 – 10.05.2024
16:30

Inicjatywa konkursu związana jest z Rokiem Polskich Olimpijczyków 2024 r. By uczcić stulecie olimpijskiego debiutu Polski oraz zdobycia medali olimpijskich przez Polaków, organizujemy dziecięcy konkurs nawiązujący do Olimpijskiego Konkursu Sztuki i Literatury. Wojewódzki Dziecięcy Olimpijski Konkurs Sztuki i Literatury otrzymał patronat honorowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Olimpijski Konkurs Sztuki i Literatury odbywał się w latach w latach 1912-1948 równolegle ze sportowymi letnimi igrzyskami olimpijskimi. Pomysłodawcą połączenia rywalizacji sportowej i artystycznej był Pierre de Coubertin - twórca nowożytnych igrzysk olimpijskich. Twierdził, że w swej naturze człowiek powinien rozwijać się nie tylko fizycznie, ale i duchowo. Dlatego obok dyscyplin sportowych rywalizacja obejmowała takie dziedziny jak m.in. poezję, prozę i malarstwo.

Wojewódzki Dziecięcy Olimpijski Konkurs Sztuki i Literatury będzie odejmował następujące dziedziny: poezję, prozę, plastykę.

  • Do konkursu zaproszeni są uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 szkół podstawowych oceniani w dwóch kategoriach wiekowych: grupa młodsza (klasy 5 i 6), grupa starsza (klasy 7 i 8) zamieszkujący województwo wielkopolskie.
  • Uczestnik może wziąć udział w jednej formie lub we wszystkich. Dla danej grupy wiekowej w każdej dziedzinie przyznane zostaną medale za 1, 2 i 3 miejsce, przewidziano również wyróżnienia.
  • Konkurs trwa do 10 maja 2024 r. Ogłoszenie wyników 8 czerwca 2024 r. Szczegóły konkursu w regulaminie na stronie: https://oj2poznan.pl/wojewodzki-dzieciecy-olimpijski-konkurs-sztuki-i-literatury-8-06-2024

plakat