Na grafice plakat wydarzenia.

Tęgie Chłopy (Polska) + Serbska Reja (Niemcy) - koncert

20.06.2024
21:00

TĘGIE CHŁOPY (Polska)
Kapela Tęgie Chłopy kontynuuje tradycje muzyki tanecznej Kielecczyzny w jej autentycznej i niestylizowanej formie. Repertuarem i instrumentarium nawiązuje do tradycyjnych kapel muzykujących dawniej na weselach i wiejskich zabawach w okolicach Łagowa i Opatowa.
Tęgie Chłopy chcą grać do tańca tak, żeby "sufit się podnosił". W "podnoszeniu" sufitu ewidentnie pomaga obecność mocnej sekcji dętej - trąbki, klarnetu i tuby.
Starając się dotrzeć do najstarszego repertuaru Kielecczyzny, członkowie (-kinie) kapeli przejechali (-ły) setki kilometrów w poszukiwaniu muzykantów i śpiewaczek tego regionu. W czerwcu dotrą do Poznania i pograją na ethnoportowej potańcówce.
-------------------------------------------------------
SERBSKA REJA (Niemcy)
Serbska Reja to grupa przyjaciół z Lipska w Saksonii. Jej członkowie pochodzą z regionu Łużyc Serbskich, Niemiec, Bułgarii i Stanów Zjednoczonych Kontynuują poprzez swoją twórczość kulturę Serbołużyczan, rdzennej mniejszości zachodniosłowiańskiej zamieszkującej wschodnią część Niemiec - Łużyce. Tamtejsza ludność ma swoje własne języki, kulturę, zwyczaje, pieśni, tańce i historię.
Na swoich koncertach grają i uczą unikalnych serbołużyckich tańców w kręgu, a także popularnych tańców ludowych, takich jak walc, mazurek i polonez. Na Festiwalu Ethno Port wystąpią w ramach potańcówki. Nie przygotowuj się wcześniej, po prostu załóż wygodne buty lub ściągnij je w ogóle i daj porwać się Serbskiej Rei do "potańca"! 

Bilety - 30 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Kup bezpośrednio: