plakat

Poznan Tango Salon Festival El Giro

2016-04-29 ( piątek ) – 2016-05-02 ( poniedziałek )
CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

El Giro to pierwszy Festiwal Tango Salon w Poznaniu. Realizacja Festiwalu obejmuje taniec, muzykę, literaturę, kino oraz integrację społeczną. Do współpracy zaproszeni są zarówno argentyńscy, jak i polscy artyści, by razem realizować ideę wspólnoty i uniwersalizmu gatunku, jakim jest tango. Program zawiera lekcje tanga, koncerty, prelekcje o literaturze argentyńskiej, projekcje filmów, seminarium dla djów, lekcje tańca dla osób niepełnosprawnych i niewidomych.

Po raz pierwszy w Polsce swoją obecnością zaszczyci para niewątpliwie najbardziej wpływowych mistrzów tango salon w Argentynie: Carlos Pérez i Rosa Forte. Carlos i Rosa tańczą tango nieprzerwanie od 1950 roku, do teraz dzielą się swoim doświadczeniem w Argentynie i na świecie. Byli nauczycielami siedmiu zwycięskich par Mundialu Tanga w Buenos Aires. Rzesze profesjonalnych tancerzy i pasjonatów tanga z całego świata przybywają na ich zajęcia, by móc się od nich uczyć.

Obecny bęzie też wybitny DJ tanga Marcelo Rojas, który umili czas podczas nocnych milong oraz poprowadzi seminarium dla DJ-ów.

Wśród uczestników festiwalu znajdzie się także para argentyńskich tancerzy Jorge Maximiliano Carroz i Amanda Gris, którzy po raz piąty odwiedzą Poznań oraz pochodząca z Warszawy, jedna z najznakomitszych par tańczących tango w Polsce, Marek Matysiak i Beata Maia Gellert.

O tangu i literaturze opowie Sylwester Łazicki, magister filologii polskiej, doktorant UAM oraz Universidad Complutense de Madrid, zajmujący się literaturą argentyńską XX wieku.

Szczegółowy program na stronie CK Zamek

Bilety dostępne w:

Zobacz www.poznantango.pl