plakat

II Międzynarodowe Spotkanie Teatrów "OFF-Sytuacje"

08.06 – 17.06.2018

Akademia Sztuk Scenicznych "PAPA" oraz Stowarzyszenie Sztuk Scenicznych "PAPA" zapraszają na II Międzynarodowe Spotkanie Teatrów "OFF-Sytuacje". 

II Międzynarodowe Spotkania Teatrów OFF Sytuacje w Poznaniu to międzynarodowy festiwal teatralny dedykowany zespołom niezależnym. Podczas 10 dni na poznańskich scenach zostaną zaprezentowane spektakle w wykonaniu artystów z całej Polski oraz gości zagranicznych.

Festiwal stawia sobie za główny cel ukazanie szerokiego spektrum zjawisk we współczesnym teatrze, ze szczególnym uwzględnieniem nowych trendów i technik teatralnych, a także najbardziej wartościowych zjawisk na polskiej scenie alternatywnej. Projekt ma rozwijać umiejętności uczestniczących w nim twórców teatralnych, podnosić kwalifikacje, inspirować, a widowni ukazać bogactwo i różnorodność współczesnego teatru. OFF Sytuacje to okazja do poznania form teatru niewidocznych w komercyjnym środowisku artystycznym oraz możliwość dla teatrów niezależnych do wymiany doświadczenia, nawiązania współpracy oraz zaprezentowania się przed szerszą publicznością.

Oprócz spektakli, w programie znajdują się także warsztaty z form teatralnych zaprezentowanych na festiwalu. Będą to warsztaty aktorskie, taneczne, wokalne, pracy w masce, warsztaty pantomimy i improwizacji. W warsztatach mogą uczestniczyć zarówno artyści, jak i widzowie uczestniczący w wydarzeniu.

Festiwal odbywa się w Poznaniu w Akademii Sztuk Scenicznych - plac Bernardyński 1, na Scenie Roboczej - Grunwaldzka 22, w POSM II st. - ul. Solna 12 i w Domu Kultury "Pod Lipami" - al. Pod Lipami 108A. W programie 27 spektakli polskich i zagranicznych, koncerty i warsztaty.

Szczegółowy program i bilety do nabycia na stronie internetowej: www.studio-aktorskie.pl/offsytuacje

akt.sw

Bilety dostępne w: