szkic miejski Justyny Wojnowskiej

Wystawa Justyny Wojnowskiej - Rennes-Poznań. Miasta w ruchu. Odsłona 4: Szkice miejskie

12.08 – 12.09.2018

Przez cały miesiąc można oglądać wystawę poznańskiej urban sketcherki Justyny Wojnowskiej pt. Poznań - Rennes. Szkice miejskie. Jest to czwarta odsłona projektu rezydencji artystycznych organizowanych naprzemiennie w Poznaniu i Rennes we współpracy ze stowarzyszeniem Association de jumelage Rennes-Poznań.

Justyna Wojnowska ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu i studiowała Historię sztuki na UAM. Swoje artystyczne pasje realizuje poprzez malarstwo, rysunek i fotografię. Maluje w różnych technikach, nierzadko mieszanych. Od dwóch lat jest zafascynowana urban sketchingiem, który skupia artystów zawodowych oraz amatorów rysowania na żywo scen ulicznych i architektury miejskiej. Artystka organizuje sesje urban sketchingu w Poznaniu. W 2017 roku współpracowała w Poznaniu z Etiou, urban sketcherem z Rennes. W maju br. wyjechała na rezydencję artystyczną do Rennes na zaproszenie Association de Jumelage Rennes-Poznań i Domu Bretanii.

Wystawa prezentuje jej prace, które powstały w Rennes i w Poznaniu.
Justyna Wojnowska jest autorką bloga pt. "Sketches of Travel. Szkice z podróży i nie tylko" http://sketchesoftravel.blogspot.com

Wstęp wolny.

Zobacz www.dombretanii.org.pl